Girdžiuose išskirtinis dėmesys senjorams

logo

Girdžių bendruomenės centras baigė įgyvendinti projektą „Girdžių bendruomenės aktyvinimas ir socialinio solidarumo stiprinimas“, finansuojamą pagal VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2009-2015 m. strategijos II prioriteto „Jurbarko krašto viešojo gyvenimo stiprinimas ir gyvenimo kokybės kaime gerinimas“ 2.2.2 veiklos sritis. Kaimo gyventojų aktyvinimas, stiprinant socialinį solidarumą ir mažinant socialinę atskirtį.   

Picture 006Projekto tikslinė grupė: Girdžių kaimo gyventojai. Didžiausias dėmesys skiriamas – senjorams bei neįgaliesiems. Girdžiuose apie ketvirtadalį gyventojų sudaro senjorai. Pagyvenusiais žmonėmis dažniausia rūpinasi socialiniai darbuotojai, tačiau aplinkos tvarkymo darbai socialinių paslaugų „pakete“, kurį užsisako ir už kurį moka pats senjoras aplinkos priežiūrai pinigų nelieka, nes pensijos ne visada užtenka maistui, vaistams ir būtiniausiems komunaliniams patarnavimams. O gražiai ir tvarkingai gyventi, prižiūrėti savo namus ir kiemus nebeužtenka sveikatos. Kasmet didėja šių paslaugų poreikis. Girdžių bendruomenės nariai suprasdami pagyvenusių žmonių problemas, siekdami, kad nedidėtų socialinė atskirtis, būtų išlaikytas senjorų orumas, jausdamiesi atsakingi už visus bendruomenės narius pateikė paraišką ir laimėjo finansavimą projektui „Girdžių bendruomenės aktyvinimas ir socialinio solidarumo stiprinimas“ Nr. LEADER-14-NEMUNAS–07–115.

Projekto tikslas: skatinti Girdžių bendruomenės aktyvumą ir stiprinti socialinį solidarumą

Projekto metu įsigijome aplinkos priežiūros techniką (vejos traktorių ir prie jo komplektuojamus priedus: sniego nupūtėją ir sniego valymo peilį, žolės ir lapų surinkimo sistemą). Manome, kad įsigyta technika labai palengvins pagyvenusių žmonių buitinius bei aplinkos priežiūros rūpesčius, mažins socialinę atskirtį, padės labiau suprasti ir gerbti bei atjausti vieni kitus. Girdžių bendruomenės žmonės prisidėjo savanorišku darbu. Buvo tvarkoma senjorų ir neįgaliųjų gyvenamoji aplinka, pjaunama žolė, grėbiami lapai, genimi sodo vaismedžiai bei aplinkoje esantys medžiai, išpjaunami krūmai, visos medžio atliekos išvežtos, sodinami sodinukai, gėlės, kapojamos malkos... Girdžių bendruomenės žmonės noriai prisidėjo prie savanoriškų veiklų turima technika, įrankiais bei įranga, kuru.

Įsigyta technika nuolat primins apie sėkmingą projekto įgyvendinimą.

Girdžių bendruomenės centro informacija

Picture 006 IMG 7891IMG 7437          Naujas vaizdas           WP 000735