Rėmėjai

Reklama

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

„Gerumo ir šviesos“ diena Girdžiuose

Gruodžio 14 d., penktadienį Girdžiuose jau ketvirtą kartą vyko „Gerumo ir šviesos“ dienos renginiai. Tradiciškai su dovanomis lankyti vieniši žmonės, vakare įžiebta Kalėdinė eglutė.

Šiemet trys grupės savanorių aplankė net 40 vienišų, atokiai gyvenančių žmonių. Aplankyti ir Girdžių mokyklos mokytojai - senjorai. Į svečius vykome ne tuščiomis – Girdžių pagrindinės mokyklos mokiniai dovanojo savo pagamintus rankdarbius bei mokytojos Liudmilos Norkaitienės surinktas vaistines arbatžoles, seniūnija gyventojams dovanojo atvirukus su palinkėjimais. Prie akcijos taip pat prisidėjo Jurbarko lietuvių ir švedų draugija, kuriai vadovauja Audronė Minikevičienė. Jie dovanojo lauknešėlius su būtiniausiais maisto produktais, drabužiais, patalyne, o vaikučiams - žaislus. Dosni buvo „Lukšių pieninė“, kuri dovanojo „Senolių“ produktų linijos grietinės bei sūrelių.

Jau tradicija tampa ir miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Labai džiaugiamės, kad Balandinės girininkijos darbuotojai geranoriškai sutinka šią akciją organizuoti mūsų akcijos dieną. Todėl jau penktadienį Girdžių gyventojai galėjo namo parsinešti miškininkų dovanotą, dar mišku kvepiančią eglutės šaką, arba įsigyti eglutę.

Visos dienos renginių kulminacija – Girdžių Kalėdinės eglutės įžiebimas. Šiemet gruodžio pradžioje seniūnaičiai, seniūnijos bei kultūros namų darbuotojai sutarė, kad eglutei reikia nupirkti naujų girliandų. Girdžiškiai skyrė 130Lt, už juos nupirktos 4 naujos girliandos. Šventės organizatoriai dėkoja aukotojams už supratimą, kad miestelio eglės papuošimu turi rūpintis visi.

Susirinkusius prie šventinio laužo sveikino seniūnas Darius Juodaitis, kuris pasidžiaugė Girdžiams dosniais įgyvendintais projektais metais. Susirinkusius pasveikino Girdžių bendruomenės pirmininkė Nijolė Petraitienė bei Girdžių šeimų centro pirmininkas Kęstutis Mockaitis.

Kalėdų Senelio belaukiant, aplink papuoštą žaliaskarę sukiojosi ir šventinę nuotaiką kūrė žiemos personažai: kiškučiai, lėlytė bei visiškai nešalta Pūga.

Na, o Kalėdų Senelis šiemet atvyko netradiciškai. Susirgus pagrindiniam elniui, pas vaikučius į eglės įžiebimą jis atvyko šiuolaikiškai – su galingu keturračiu. Kalėdų Senelis žaidė su mažaisiais, klausė eilėraštukų, pačius aktyviausius apdovanojo saldainiais ir pažadėjo vaikučius būtinai aplankyti namuose. Visiems kartu sušukus burtažodį – įsižiebė Kalėdinė eglutė. Eglės įžiebimą palydėjo fejerverkų salvės.

Taip Girdžiai pradėjo didžiųjų metų švenčių laukimą.

„Girdžiai“ inf.