Muzikinis jaunimo vakaras „Lai skamba muzika gyvai...“

     Balandžio 26-osios vakarą Girdžių pagrindinė mokykla skambėjo nuo įvairių muzikos garsų. Gerą nuotaiką viso vakaro metu palaikė ir teigiamų emocijų pažerdavo vakaro vedėjai – Klaidas ir Raimondas. Apšilimui visiems susirinkusiems muzikos mokytoja pagrojo keletą melodijų, kurias žiūrovai turėjo atspėti pasakydami dainos pavadinimą. Visos dainos buvo greitai atspėtos, o spėjusiems išdalintos mažos dovanėlės. Prie kitos vakaro dalies pereita užduodant įminti mįslę – „Girioj kirstos, krome pirktos, imsi rankon – gailiai verkia“. Geriausiai atsakymą turbūt žinojo Kamilė, kuri mums tą vakarą gražiai pagrojo kanklėmis. Šiuo tradiciniu, styginiu lietuvių liaudies instrumentu mergaitė susidomėjo patį pirmą kratą, kai išgirdo juo grojant.
alt

     Polką smagiai akordeonu sugrojo Arnas. Vaikinas norėjo groti pianinu, tačiau taip susiklostė, kad A. Sodeikos meno mokykloje pateko į akordeono klasę. Akordeonu groja iki šiol ir visai nesigaili. Po polkos vakaro šmaikštieji vedėjai uždavė klausimą žiūrovams – „Kiek daugiausiai gali sverti akordeonas“. Visi bendromis pastangomis pasakėme teisingą atsakymą – 15 kg.

     Muzikiniame vakare pasirodė ir dainą atliko ekspromtu susibūrusi keturių merginų grupė – Monika, Greta, Karolina ir Irma. Akomponuojant gitarai merginos sudainavo Deivio dainą „Man taip gera“. Žiūrovai ir čia turėjo ką veikti, nes po pasirodymo sekė kitas klausimas – „Iš ko labai labai seniai buvo daromos gitaros stygos“. Salėje nuskambėjo tik vienas atsakymas – iš džiovintų gyvūnų žarnų. Laimei, jis buvo teisingas.

     Vakarui įsibėgėjant kelias dainas dovanojo Julija, kuri pakerėjo žiūrovus melodingu savo balsu. Pirmąją vakaro dalį užbaigė svečių iš Eržvilko gimnazijos, grupės „The Whispers“ pasirodymas. Grupė atliko keletą dainų iš savo repertuaro, o mažieji žiūrovai susižavėję klausėsi būgnų skambesio ir laiks nuo laiko linksėjo į taktą.

     Trumpam atsikvėpti ir pabendrauti tarpusavyje kvietė arbatos pertraukėlė. Po jos sugužėjus atgal į salę vakaro vedėjai siūlė išsijudinimui keletą improvizacijų ir judrųjį žaidimą. Pastarajame mielai sudalyvavo ir keletas mažųjų žiūrovų.

     Dar dvi ramias dainas mums dovanojo Eržvilko gimnazijos mokiniai - Laimonas, o jam gitara pritarė Gytis. Vaikinai sulaukė ir prašymų pakartoti dainą.

    alt Muzikinį vakarą užbaigė svečiai iš Vadžgirio – vaikų ir jaunimo grupė „Devyni“ su vadove Lina. Išties gera buvo jų klausyti, o muzikantų energija liejosi per kraštus. Svečiai mums padainavo daug savo dainų, o vakarą užbaigė liaudiškų šokių pamokėlėmis. Visi drauge, pramokę žingsnelių, trypėme tiek ratuku, tiek poromis, skambant muzikai žaidėme lietuvišką žaidimą „Vagis“. Lai skamba muzika gyvai ir plačiai – o jos tą vakarą tikrai buvo daug ir labai gražios.

     Muzikinis jaunimo vakaras netruko prabėgti. Visiems dalyvavusiems įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės. Labai dėkojame jauniesiems muzikantams, kurie nepabūgo mums tą vakarą groti. Taip pat svečiams iš Eržvilko gimnazijos ir Vadžgirio, bei nuotaikingiems vakaro vedėjams. Ačiū už pagalbą Algimantui Vizbarai bei visiems visiems, kurie susirinko, aktyviai dalyvavo ir kūrė vakaro nuotaiką kartu.

     

Daugiau nuotraukų galima rasti čia Fotogalerijoje

 

Neformalios jaunimo grupės „Veikiam“ inf.