Tarptautinė jaunimo darbo ir poilsio stovykla

     Tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Gražesnis kaimas VVG „Nemunas“ ir VVG „Tygiel Doliny Bugu“ regionuose vyko liepos 21-29 d. 4 Jurbarko rajono vietovėse - Veliuonoje, Viešvilėje, Paskynuose ir Girdžiuose. Keletą dienų jaunimo komandos iš Lenkijos ir Lietuvos vykdavo į minėtas vietoves ir įgyvendindavo numatytas veiklas. Po pietų organizuodavo įvairius užsiėmimus vietos jaunimui. Girdžiuose stovyklos dalyviai kartu su vietiniu jaunimu nuo 10 val. iki 13 val. statydavo vaikų žaidimų aikštelę prie Girdžių pagrindinės mokyklos. Jaunimas turėjo iššifruoti popieriaus lape pavaizduotą projektą ir jį sustatyti kaip pavaizduotą piešinyje. Kol vaikinai maišė cementą ir suko medvaržčius, merginos nenorėjo nuobodžiauti - gražino Girdžių gėlynus, padėjo sutvarkyti aplinką prie bažnyčios, užsiimdavo ir su smalsuoliais vaikučiais, kurie jau norėjo išbandyti dar tik statomą vaikų žaidimo aikštelę. Po pietų jaunimas tarėsi, ką norįs veikti. Pirmąją dieną surengė draugišką tinklinio turnyrą, antrąją dieną stovyklautojai kvietė mažuosius kaimo gyventojus susiburti ir pažaisti įdomių dar negirdėtų žaidimų, tačiau ir vaikai neatsiliko, jie taip pat nustebino stovyklautojus išmokydami linksmų žaidimų. Kadangi vaikinai buvo labai darbštūs ir greit pastatė aikštelę, penktadienį paėmę greblius į rankas visi prisidėjo prie pakrantės gražinimo, o po sunkaus darbo visi norėjo atsipalaiduoti ir likusį laiką griebė už meškerių ir džiaugėsi pagautais laimikiais. Paskui klebonijos kieme virė skanią žuvienę ir visus vaišino.

     Šeštadienį padėjo paruošti tinklinio aikštelę vykusiam tinklinio turnyrui bei linksmai leido laiką kartu, kūrė komandas ir nenusileido vietiniam jaunimui, o patys drąsiausi išbandė savo pusiausvyrą kamuoliuose ant vandens. Sekmadienį susitikome atsisveikinti Oninių šventėje, vieni kitiems įteikėme dovanas bei padėkos raštus, laimėtus medalius už iškovotas vietas tinklinio turnyre bei estafetėse su baidarėmis. Atsisveikinome su gera nuotaika, vieni kitiems palinkėdami sėkmės ir tikėdamiesi dar susimatyti.

      Nuotraukų iš stovyklos galite rasti čia:  https://www.facebook.com/laura.molcankinaite/media_set?set=a.10201623691452835.1073741832.1195137279&type=1

 

Stovyklos dalyvė Kamilė Andriulaitytė