Rėmėjai

Reklama

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

AdministravimasKovo 11 – osios minėjimas

„Nedaug prašau: tik atminties, prisėdusios po mano langu“
          Žmonės visuomet nori apčiuopti neapčiuopiamą, pamatyti nematomą, išgirsti negirdimą, suskaičiuoti nesuskaičiuojamą... Toks visur esantis ir niekur nesantis laikas, kurį mes kartais norime pagauti, aplenkti, sustabdyti...
         Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugrimzdusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones...


Iš 1990 metų Kovo 11-osios atiteka laiko upė į šią dieną...
Kalbėdami apie Lietuvą kaip valstybę, turime prisiminti:
PASKELBĖME – ATKŪRĖME – APGYNĖME
Vasario 16 -ąją,    Kovo 11 –ąją,    Sausio 13 –ąją.

        Prieš ketvirtį amžiaus – 1990 m. kovo 11 dieną pirmuose laisvuose rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą, kuriai vėliau suteiktas Atkuriamojo Seimo pavadinimas, išrinkti Tautos atstovai priėmė vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje sprendimų – atkurti Lietuvos Nepriklausomybę. Ši sukaktis minima renginiais tiek mūsų valstybėje, tiek mūsų mokykloje.
        Kovo 11-oji – mūsų kartos šventė, mes ją atsimename ir juntame viduje – esame laimingi, kad buvome tuo metu ir dabar galime padaryti kažką svarbaus, reikšmingo. Todėl mokykloje organizavome akciją „Trys žodžiai Lietuvai“. Rašėme tris gražiausius žodžius savo tėvynei - Lietuvai. Tai mūsų linkėjimai, sveikinimai, ir mūsų prašymai, tai mūsų norai, viltys, tai Lietuvos, kokią mes norėtume ją matyti, vizija. Akcijoje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai. Visus žodžius sudėjome į bendrą plakatą.
        Akcijos „Lietuvai ir man“ metu mokiniai buvo kviečiami rišti trispalves apyrankes: vieną – sau, kitą – dovanoti Lietuvai. Į jaunimo sumanytą akciją originaliai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį įsitraukė ir mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Jolantos Pocienės. Lietuvai dovanojamas apyrankes užrišti ant specialiai akcijai įrengtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos Vilniuje vežė 7 klasės mokinės Akvilė Antanaitytė ir Iveta Girdžiūtė.
     Mokinių savivalda ir mokytoja Irena Molčankinienė surengė akciją – parodą „Renkuosi tris spalvas“, kuri eksponuojama infocentre ir ją bus galima aplankyti visą savaitę.
      Mokykloje vyko atviruko Tėvynei konkursas, kurį organizavo direktorės pavaduotoja, istorijos mokytoja Nijolė Kairaitienė. Padėkos raštais buvo apdovanoti dešimt 5 – 10 klasių mokinių.
       Kokie bus tolimesni Lietuvos žingsniai daug priklausys nuo tų, kurie dabar sėdi mokykliniuose suoluose, nuo jaunosios kartos. Ne visi bus mokslininkai ar profesoriai, ne visi galės daryti įtaką  Lietuvos ekonominiam gyvenimui, bet saugoti ir išlaikyti gimtąją kalbą, jos papročius, tradicijas galime ir privalome kiekvienas. Nuo mūsų priklauso ar mes ir mūsų vaikai mokės lietuviškas dainas ir liaudies šokius, ar neverks lietuviškas žodis, ar mokėsime lietuvišką raštą. Aktyviai dalyvavome nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom!“, skirtame Nepriklausomybės 25 – mečiui.
    Renginio metu klausėmės šeštos, septintos ir aštuntos klasės mokinių deklamuojamų eilių, skambėjo dainos, kurių išmokė muzikos mokytoja Ona Patašienė, sveikinimo žodį tarė seniūnas Darius Juodaitis.

Nuotraukos - fotogalerijoje. Dėkojame mokytojai Jolantai.

Rima Mikalkėnienė
Lietuvių kalbos vyr.mokytoja

Pamokų laikas

  1.        7 50  -  8 35
  2.        8 45  -  9 30
  3.        9 35  -  10 20
  4.      10 40  -  11 25
  5.      11 40  -  12 25
  6.      12 35  -  13 20
  7.      13 30  -  14 15
  8.      14 25  -  15 10

Elektroninis paštas

mail-64

Partneriai

 draugiskas_internetas

smm-logo-161x80

emokykla

upc_violet

smpf-logo

dialogas

 

 

Projektai

mukis

sveikatiada

kamtoreikia

logo