Rėmėjai

Reklama

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Aktualijos

Dėmesio

Antradienis, 01 Balandis 2014 14:41

Nuo 2014 m. balandžio 1 d. įsigalioja Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sausio 30 d. sprendimas  Nr. T2-17, kuris draudžia rūkyti Jurbarko rajono savivaldybės

teritorijos viešose vietose:

  • 50 metrų atstumu už savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų, teritorijų ribų;
  • savivaldybės teritorijoje įrengtose vaikų žaidimų, sporto aikštelėse;
  • 5 metrų atstumu nuo daugiabučių namų laiptinių;
  • savivaldybės teritorijoje esančių autobusų stotelių laukimo paviljonuose.

Seniūnija

 
 

Dėmesio

Pirmadienis, 17 kovas 2014 09:12

Pavasaris – tvarkymosi metas. Gyventojams primename apie susidariusių atliekų šalinimą.

1. Šienainio pakavimo plėvelė nėra komunalinė atlieka, todėl jos negalima mesti į konteinerius, palikti šalia jų ar sandėliuoti prie ūkinių pastatų. Kad plėvelė būtų tinkamai sutvarkyta, jums reikia kreiptis: UAB “Ekobazė“ - 8 688 12500, UAB “Virginijus ir ko“- 8 699 14433, UAB „Žalvaris“- 8 46 340 248, 8 698 49338.

2. Atliekos, susidariusios tvarkant kapavietes, yra rūšiuojamos. Žaliosios atliekos (kurios supūva) dedamos į pažymėta aptvarą prie konteinerių. Visos kitos atliekos (įskaitant vainikus bei krepšelius) dedamos į konteinerius. Draudžiama atliekas mesti per tvorą, ar palikti ant takų.

3. Į bendrojo naudojimo konteinerius draudžiama mesti: padangas, automobilių buferius, stambiagabites atliekas (pvz. baldai, televizoriai, šaldytuvai, viryklės ir kt.). Dėl šių atliekų šalinimo kviečiame paskambinti į seniūniją, nes šios atliekos periodiškai yra surenkamos nemokamai. Tel.: 8447 49923.

Seniūnija

 
 

Vasario 16 – oji Girdžiuose – su tradicinėmis „Gyvenimo burėmis“

Trečiadienis, 19 Vasaris 2014 15:08

Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena, vasario – 16- oji Girdžiuose - laukiama šventė. Jau ketvirti metai aktyviausiems seniūnijos bendruomenės nariams iškilmingai įteikiamos nominacijos „Gyvenimo burė“.

Šiais metais komisija, kurią sudarė bendruomenių, seniūnijos, bei kultūros įstaigų atstovai ir seniūnaičiai išrinko tris „Gyvenimo burių“ nominantus.

Pirmojo nominacija, kurią pristatė pavidaujiškė Bronė Butkuvienė, atiteko bendruomenės slaugytojai Vitalijai Ramanauskienei. Pranešėjos pasakojimu, Vitalijos dėmesys kito žmogaus skausmui ir nelaimei yra neeilinis. Ji tiek savaitgaliais, tiek po darbo valandų visada pagelbės ir padės sergančiam Pavidaujo gyventojui. „Didžiuojamės mūsų Vitalija, vertiname ją kaip puikią specialistę, draugišką, bendruomenišką kaimynę“, - kalbėjo B. Butkuvienė. V. Ramanauskienę su apdovanojimu sveikinę Pavidaujo kaimo bendruomenės nariai padovanojo savo „daktariukei“ net kelių dienų viešnagę sanatorijoje Birštone.

Antrąją nominantę, poetę Aldoną Eleną Puišytę pristatė seniūnas Darius Juodaitis. Jurgeliškiuose (Girdžių seniūnijoje) gimusią ir ryšių su tėviške neprarandančią poetę seniūnas pažino kraštotyrininko Vytauto Lekučio dėka. „Žmogui yra duota daug, tačiau ne kiekvienam- tai pamatyti ir pajusti., - kalbėjo D. Juodaitis. - A. Puišytė savo dovanomis dalinasi netik su savo krašto, bet ir su visos Lietuvos poezijos mylėtojais. Ji yra išleidusi net 25 knygas, nemažai išvertusi iš kitų kalbų. Dėl meilės savo gimtajam kraštui bei jo garsinimo yra verta visų mūsų pagarbos“.

Deja, poetė į renginį atvykti negalėjo. Kaltos ligos. Tačiau savo kraštiečiams perdavė nuoširdžiausius linkėjimus. Seniūnas įsipareigojo nominaciją A. Puišytei įteikti jos namuose, Kaune.

Trečioji nominacija skirta aktyviai Girdžių bendruomenės centro narei Odetai Vaitiekūnaitei. Apie nominantę kalbėjusi bendruomenės pirmininkė Nijolė Petraitienė negailėjo šiltų žodžių Odetai, jos užsispyrimui, veržlumui ir dėmesiui savo gimtąjam kraštui. „Odeta – yra parašiusi nemažai projektų, kurie garsina Girdžius ir daro juos gražesniais. Ji visada randa laiko netik sudalyvauti talkose, o ir jas suorganizuoti. Visada aktyviai organizuoja sportines rungtis miestelio švenčių metu“, - kalbėjo N. Petraitienė.

Visiems nominantams grojo jaunieji Girdžių talentai: Kamilė Pernarauskaitė (kanklės) , Žydrūnė Biletavičiūtė (klavišiniai). Jaunieji skaitovai deklamavo eiles.

Lauktas Girdžiuose buvo ir Arvydo Vilčinsko koncertas. Girdžiuose per Oninių šventę koncertavęs atlikėjas sugrįžo pasveikinti girdžiškius iškilia ir labai svarbia visai Lietuvai proga.

„Girdžiai“ inf.

 
 

Girdžiuose pramogauti kviečia karuselė

Trečiadienis, 29 Sausis 2014 17:55

Nuo sausio 29 dienos ant Girdžių užtvankos ledo pagaminta karuselė kviečia žiemos pramogų mylėtojus.
Pramogauti ant ledo prašome atsakingai, saugoti tiek save, tiek kitus. Už nepilnamečių karuselės naudotojų saugumą atsako jų tėvai. Šie metai naudotis karusele yra ypač palankūs, nes nėra daug sniego. Karuselė ant Girdžių užtvankos įrengiama kiekvienais metais, kuomet būna storas ledo sluoksnis.


Girdžių seniūnija

 
 

Dėmesio!!!

Trečiadienis, 29 Sausis 2014 10:22

Mūsų seniūnijoje vis dažniau pasitaiko Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų. Atkreipiame dėmesį, kad viešose vietose šunys negali būti be šeimininko priežiūros, lakstyti palaidi, ar kitais būdais kelti grėsmę kitų asmenų sveikatai, ar turtui. Šunys privalo turėti gyvūno pasą, kuris išduodamas seniūnijoje (atsakingas asmuo – ūkvedys Edmundas Kasparavičius). Už šiuos pažeidimus gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė ir paskirta bauda, ar pritaikyta kita sankcija. Už pakartotinius pažeidimus administracinė bauda gali siekti ir 800 Lt. Gyvūnų savininkai privalo laikytis savivaldybės patvirtintų Gyvūnų laikymo Jurbarko rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių. Gerbkime vieni kitus, gyvūnus laikykime atsakingai!

Seniūnija

 
 

Girdžiuose paminėta Laisvės gynėjų diena

Antradienis, 14 Sausis 2014 18:27

Sausio 13 - ąją Girdžiuose paminėta Laisvės gynėjų diena. Šiemet renginio metu buvo pašventinta naujai įrengta Sąjūdžio aikštė bei joje pastatytas akmuo.
Pirmadienio popietę, liepsnojant aukurui, Girdžių sąjūdžio aikštėje skambėjo lietuvių liaudies dainos, Girdžių pagrindinės mokyklos auklėtinių skaitomos eilės. Padėkos žodį taręs seniūnas Darius Juodaitis ragino jaunąją kartą neužmiršti tos dienos įvykių, kuriuos jiems perteikia vyresnės kartos, puoselėti, saugoti ir ugdyti savo jaunose širdyse.


Tądien pašventinta ir naujai įrengta akmenimis grįsta aikštė bei Sąjūdžio veiklą žymintis akmuo. Padėkos raštas aidint gyventojų plojimams įteiktas verslininkui Linui Židuliui, kuris akmenį su įrašu Girdžiams padovanojo.


"Girdžiai" inf.

 
 

Kvietimas

Trečiadienis, 08 Sausis 2014 18:39

SAUSIO 13 D. 16.00 VAL. GIRDŽIŲ SĄJŪDŽIO AIKŠTĖJE SUEIGA LAISVĖS GYNĖJŲ AUKOMS ATMINTI

SĄJŪDŽIO ATMINIMUI ĮAMŽINTI SKIRTO AKMENS ATIDENGIMAS IR PAŠVENTINIMAS

AMŽINOJI UGNIS IR GYVAS ATMINIMAS DAINOSE IR POSMUOSE

 

ORGANIZATORIAI

 
 

Brangūs girdžiškiai,

Trečiadienis, 25 Gruodis 2013 11:16

   Šie metai buvo turtingi Girdžiams ir girdžiškiams. Mūsų mažiausieji bendruomenės nariai, mokyklos auklėtiniai skynė laurus įvairiose olimpiadose, Girdžių teatro Mituvis kolektyvas puikiai sudalyvavo respublikinėje klojimo teatrų šventėje ir iškovojo teatrų krivūlę, repeticijas pradeda Girdžių kapela. Šiemet išsipildė dar viena svajonė, sukurtas ir patvirtintas Girdžių herbas. Taip seniūnija įgavo savitumą, išskirtinumą, tai bus puiki dovana netik mums, bet ir ateinančioms kartoms. Tikimės, kad ateinantys metai bus ne prastesni. Juolab, kad Girdžiai švęs garbingą 460 metų jubiliejų.

  Tad, brangieji, būkime geri vieni kitiems netik per šventes, bet ir kasdienybėje. Daug svarbių darbų mūsų laukia. Reiks netik susiklausymo, susitarimo bet ir bendro darbo. Tegul būna ateinantys metai turtingi bendrais darbais Girdžių labui.

   Ramybės dvasioje, šilumos ir jaukumo namuose bei besąlygiško tikėjimo šalia esančiu žmogumi. 

Girdžių seniūnijos darbuotojų vardu seniūnas Darius Juodaitis

 
 

Girdžius papuoš ekologiška eglė

Antradienis, 03 Gruodis 2013 12:40

Šiais metais sumanyta Kalėdinę eglutę Girdžiuose puošti kiek kitaip. Vietoje žaliaskarės eglės, augančios prie seniūnijos administracinio pastato bus papuošta 6 metrų aukščio iš ekologiškų medžiagų pagaminta eglė.

Seniūnijos viešųjų darbų darbininkai dar pavasarį pagamino 6 metrų aukščio medinę konstrukcija, kur bus apipinta eglių šakomis ir papuošta šiaudiniais žaislais. Žaislų formas: smuiko rakto, žvaigždės, laivėlio ir daugelį kitų, pagamino seniūnijos ūkvedys – energetikas Edmundas Kasparavičius.

Kiekvienais metais Girdžiuose organizuojama Gerumo ir šviesos diena, kurios metu miškininkai dalina šakas, mokyklos bei seniūnijos atstovai lanko vienišus, atokiai gyvenančius senelius, o vakare įžiebiama Kalėdinė eglė susitelkti kvies gruodžio 20 d., penktadienį, prieš pat Šv. Kalėdas.

Idėjos papuošti ekologišką eglę Girdžiuose sumanytojas seniūnas Darius Juodaitis tikisi, kad ši eglė bus netik įdomi, tačiau ir labai graži.

„Girdžiai“ inf.

 
 

PAMININT TARPTAUTINĘ ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENĄ

Antradienis, 03 Gruodis 2013 12:38

Tuoj gruodis. Ant medžių beveik nebeliko lapų, darželiuose nušalnojo gėlės. Ir nors daugelis poetų rašė rudeniui skirtas eiles, o dailininkai piešė jį auksinį, širdyje darosi liūdna, supranti, kad šiame gyvenime viskas laikina, kad metų laikai sukasi ratu ir su kiekvienais metais viskas praeina. Žinant, kad gruodžio3 d. yra Tarptautinė žmonių su negalia diena, tradiciškai kaip ir kiekvienais metais, Girdžių seniūnijos neįgalieji lapkričio 20 d. rinkosi į kultūros centrą paminėti šią dieną. Šventę organizuoti inciatyvos ėmėsi Girdžių seniūnijos seniūnas D. Juodaitis. Surado patalpas kur galėtų rinktis neįgalieji, suorganizavo paskaitą neįgaliesiems aktualia tema, pakvietė lektorių profesionalų formacininką, žolininką Virgilijų Skirkevičių, parašė skelbimus. Už tai Girdžių seniūnijos neįgalieji nuoširdžiai dėkojame seniūnui D. Juodaičiui, kuris neįgaliuosius supranta iš pusę žodžio ar išsakytos minties ir net neprašomas mus paremia, palaiko, sprendžia organizacinius klausimus, susijusius su neįgaliaisiais. Tariame didelį ačiū, už šią dovaną.

                 Paskaita buvo gan įdomi. Visi nustebo, kai lektorius pasakė, kad paskaita vyksta jau dvi valandas, o atrodė , kad ji tik prasidėjo. Daug V. Skirkevičius kalbėjo apie sveikatą, apie gydomąsias žoleles, kurios tinka vienai ar kitai ligai gydyti. “Paslaptis ne žolėse ir vaistuose, o mumyse“- sakė V. Skirkevičius. Pasibaigus paskaitai buvo užduota daugybė klausimų, apie žolių derinius ir kiekvieno atvėjas buvo skirtingas. Ir taip pokalbis su V. Skirkevičiumi, atsakinėjimai į klausimus užsitęsė dar apie valandą. Kiekvienas norėjo sužinoti apie savo negalavimus, neįgalieji niekaip negalėjo lektoriaus išleisti iš salės.

                 Į šią neįgaliųjų šventę atvyko Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Peniutienė ir pavaduotoja Giedrė Jagminaitė. Pirmininkė pasveikino neįgaliuosius su švente, įteikė gėles, bendravo su neįgaliaisiais, kartu sėdo prie bendro stalo. Tai buvo jaukus pabuvimas kartu prie arbatos, kavos ir suneštinių vaišių stalo.

                 Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet buvo pasveikinti jubiliatai, tai E. Pinaitienė, D. Gendrikienė, D. Kaponaitienė, Z. Stoškuvienė, B. Bukauskaitė , įteiktos gėlės ir atminimo dovanėlės, sudainuota “Ilgiausių metų“.Nepamiršo neįgalieji pasveikinti ir V. Kripaitienės, kuri neįgaliųjų sportinėse varžybose, kurios vyko Tauragėje ir Kaune, baudų metimo rungtyje užėmė prizines vietas.

                 Neįgalieji pateikė klausimų ir pasiūlymų Jurbarko ND pirmininkei, ką kitą met galėtume nuveikti, su kuo susipažinti, išvažiuoti ir pamatyti. Girdžių seniūnijos neįgalios moterys prisidėjo prie rajone ND organizuojamos Kalėdinės akcijos, aplankyti sunkią negalią turinčius neįgaliuosius ir nuvežti kalėdinių lauktuvių. Girdžių moterys O. Vaitiekūnienė, V. Kripaitienė, O. Matonienė numezgė šiltas kojines, kurias dovanojo neįgaliesiems.

                 Juk šito renginio tikslas ir buvo sukviesti neįgaliųjų draugijos narius, kad šie pabūtų kartu, apsidalytų savo džiaugsmais ir išgyvenimais. Pasibaigus šventei draugijos nariai atsisveikino iki kitais metais vykstančių susitikimų.

Judita Vireikienė

 
 

Puslapis 3 iš 12