Naujos knygos

Naujos knygos

melag  Roberts, Nora

      Melagis

  Kaunas: Jotema, 2015.

 Šelbę Pomeroj pribloškia žinia apie keistą jos vyro žūtį per nelaimingą atsitikimą. Tačiau jo mirtis atskleidžia siaubingą tiesą — Ričardas buvo klastingas sukčius. Dabar Šelbei reikia susidoroti su pasekmėmis — milžiniškomis, bauginančiomis skolomis ir besikaupiančiais įrodymais, kad jos velionis vyras išdavė ją visais įmanomais būdais.

    Sudaužyta širdimi, tačiau nepalaužta, Šelbė pasiryžusi išspręsti savo problemas — bent jau dėl nuostabiosios dukrelės Kelės. Sugrįžusi namo į Tenesį ir į šeimą, kurią ji manėsi praradusi amžiams, savyje suranda naujų jėgų ir dvasinės stiprybės. Vilčių jai suteikia gražuolis statybininkas Grifinas Lotas — tiesus ir atviras vyras, kuris nesugebėtų meluoti, net jei bandytų.

   Bet Šelbės Pomeroj sugrįžimu į miestelį džiaugiasi ne visi. Ir kai sukrečiančio nužudymo tyrimas nuveda prie nešvarių Ričardo darbelių, tuomet paaiškėja, kad ji nėra saugi netgi jam mirus. Grėsmės akivaizdoje Šelbė privalo stoti prieš praeities melą — arba prarasti viską.

 

 

 

saugokit   Sands, Charlene

      Saugokitės paveldėtojos!

   Vilnius: Svajonių knygos, 2008.

    Paslapčių šydą praskleidus...

   Leidybos magnatų šeimos turtų paveldėtoja Bridžita Eliot išvyksta į kelionę, pasiryžusi išsiaiškinti kai kurias šeimos paslaptis. Nežinia, kas nutinka pakeliui, bet atgavusi sąmonę ji nieko nebeprisimena. Merginą priglaudęs šerifas Rigsas – velniškai patrauklus vyrukas. Ir vieną dieną Bridžita, dabar vadinama Džeine Dou, supranta, kad ne taip jau ir svarbu, kas ji buvo praeityje.

 

 

 

 

 

 

 

sigt  Geda, Sigitas

     Žydinčių bulvių sapnai

   Vilnius: Lietuvių rašytojų sąjungos leidykla, 2015.

   

     Iškilaus poeto, eseisto Sigito Gedos (1943–2008) dienoraščiai.

     2002–2003 metais užrašytuose laisvos formos tekstuose kaleidoskopiškai keičiasi pačios asmeniškiausios poetinės pajautos ir mėginimas objektyviai suvokti esamojo laiko aktualijas, asmeniškai išgyventos praeities prisiminimai ir plataus kultūrinio lauko ženklai. Stilių ir formų, temų ir impresijų kontrapunktas susilieja į bendrą nepakartojamą ir su niekuo literatūroje nesupainiojamą intonaciją. Pirmoji Sigito Gedos dienoraščių knyga, leidžiama po Autoriaus mirties.

    

 

 

 

sarka  Šarknickas, Robertas

      Šarkos sielos šauksmas

  Vilnius: Versus aureus, 2015.

   „Šarka, Šarka, asile tu, aš tave paskųsiu, tu nemoki bučiuotis.“

   „Ateik čia, Šarka, į snukį gausi.“

   „Ko tu čia žliumbi, užtilk, uždusinsiu.“

   „Tylos, benkartai, velnio pasėti.“

   Grasinimai, pažeminimai, skausmas... Taip gyvenom tarybiniais laikais internatuose. Mušdavo, kas netingėjo, ir ne dėl to, kad esi tik žmogus, o dėl to, kad tu kitoks. Tokių kaip aš buvo šimtai. Niekas negalėjo numatyti, kad išėję iš motinų įsčių patirsime smurtą, išdavystes ir patys tapsime smurtautojais, netgi niekšais. Netapome geresni ir gyvendami pas kai kuriuos savanaudžius globėjus. Tie patys mes – ūgtelėję niekšeliai – taip pat mylėsime, pavydėsime ir keršysime. Bet blogi dalykai niekada nesitęsia amžinai, juos nugali jautrių žmonių meilė, ir tik jiems padedant gali pasiekti tai, ko niekada nesitiki. Dabar gražiausi dalykai man – vakarais tariami dukterų žodžiai: „Mylim tave, tėti...“

 

 

taut1    Tautos teatras I

    Klaipėda: Klaipėdos rytas, 1999.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

taut2   Tautos teatras II

      Klaipėda: Klaipėdos rytas, 2000.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 taut3   Tautos teatras III

     Klaipėda: 2005.

   ,,Tautos teatro'' 3 knygoje toliau skelbiami jaunų teatrologų darbai svarbiais lietuvių teatro istorijos klausimais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

taut4    Tautos teatras IV

     Klaipėda: 2005.

   Ilgametė dr. Petro Bielskio kūrybinio darbo patirtis teatre ir universitete bei televizijoje pateikia daugybę mūsų kultūros pavyzdžių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 taut5 Tautos teatras V

    Klaipėda: 2012.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hinmo   Vaišnys, Andrius

      Himno istorija vaikams

  Vilnius: Artseria, 2015.

  Knygoje, skirtoje mokyklinio amžiaus vaikams, pasakojama „Tautiškos giesmės“ istorija, kurioje galima atpažinti herojus, kovojusius dėl spaudos ir žodžio laisvės. Kiekvieno sakinio pirma raidė padeda perskaityti pranešimą apie himną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

svenr     Leikaitė, Jūratė

        Lietuvių šventės ir raštai

    Kaunas: Išmintis, 2015.

   Knyga „Lietuvių šventės ir raštai: lavinanti knyga“ supažindina su lietuvių švenčių papročiais.

     Galėsite nuspalvinti liaudiškus ornamentus ir raštus. Knygoje rasite lietuvių priežodžių ir patarlių, spėsite mįsles ir galvosūkius, skaičiuosite ir ieškosite skirtumų piešiniuose.

    

 

 

 

 katin    Mašiotas, Pranas

       Katinėlio pasakėlės

   Kaunas: Ramduva, 2015.

   Iš gausios Prano Mašioto kūrynos atrinkti kūrinėliai apie katinėlį ir jo nuotykius, kurie skirti patiems mažiausiems. Čia katinėlis ir paltį nutraukė, ir į spąstus papuolė, ir su šuniuku sutartį rašėsi, ir su avele badėsi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujos knygos

 

 

kestucio         Kęstučio apygardos vadai: sudarytojas ir vyr. redaktorius Antanas Pocius

         Kaunas: Žemaičių kultūros draugijos Simono Stanevičiaus bendrija, 2015.

    Knygoje publikuojamos Lietuvos laisvės kovų istorijai nusipelniusių Kęstučio apygardos vadų biografijos. Leidinyje nemažai vietos skirta postalininių lagerių politinių kalinių ekstremalioms gyvenimo sąlygoms aprašyti. Tekstai paremti gausiais rašytiniais šaltiniais, įvykių liudininkų atsiminimais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tapin   Tapinas, Andrius

        Vilko valanda

   Vilnius: Alma littera, 2013.

    Kas būtų buvę, jeigu XX a. pradžioje Vilnius būtų ištrūkęs iš Rusijos imperijos gniaužtų ir tapęs laisvuoju Aljanso miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru?..

   Pirmajame lietuviškame stimpanko žanro romane jūsų laukia pašėlę nuotykiai, kraupios žmogžudystės, sudėtingos intrigos, kvapą gniaužiančios kautynės ant žemės, po žeme ir danguje, alchemikų paslaptys ir istorinės asmenybės visai kitu, nei kad buvo realiame gyvenime, amplua.

    Ar sugebės Vilniaus legatas Antanas Sidabras, Universiteto alchemikas Jonas Basanavičius ir atsiskyrėlis mokslininkas Nikodemas Tvardauskis apginti kunigaikščio Gedimino miestą, kai jam grės didžiausias pavojus. Kai juodžiausią naktį išmuš VILKO VALANDA...

     Knyga 2013m. buvo išrinkta Metų knyga Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų kategorijoje.

  

 

 

 

 

 

 kalinaus   Kalinauskaitė, Danutė

       Skersvėjų namai

   Vilnius: Tyto alba, 2015.

    Novelėse „Skersvėjų namai“, kaip įprasta D. Kalinauskaitei, kasdienės situacijos visiškai netikėtai skyla lyg kiaušinio lukštas, atverdamos egzistencinį gelmenį. Paprasta buitinė, iki kaulo įsiėdusi tikrovė staiga tampa magiška, žmogaus gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis. Paslaptis, neįtikimi dalykai, vykstantys realiame pasaulyje, romano medžiagos tankis – tokie ryškiausi jos kūrybos bruožai. Tekstuose yra bent keletas prasminių klodų, pasakojimas labai intensyvus, pakeri kalbos pojūtis, įspūdinga frazių melodika, šviesus humoro jausmas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 stoma    Stoma, Saulius

       Skylė, dėžė ir meilės kalnas

     Vilnius:Alma littera, 2015.

       

   Žinoma, tai romanas apie meilę.

    Ir dar apie galią. Ir apie tai, ką ne visi gali pamatyti. Nes tai yra slepiama nuo mūsų arba mes patys slepiame tai giliai savyje.

     Ir, žinoma, tai romanas apie ateitį, kuri galbūt net neateis.

    Apie kryptį, kuria mes einame nežinodami, bet vildamiesi, tikėdami ir abejodami, svajodami, ilgėdamiesi gražios pasakos ir    savo pačių nuolat kuriamos legendos.

     Tai romanas apie mane ir Tave.

     Saulius Stoma

 

 

 

 

 

melnik    Melnikas, Jaroslavas

        Ramybė problemiškame pasaulyje

   Vilnius: Alma littera, 2015.

    

   Mūsų gyvenime nėra nieko vertingesnio už ramybę. Tik būdami ramūs esame patys savimi. Bet kaip pasiekti ir išsaugoti ramybę?

    Vyras negali susirasti darbo. Dukra susvetimėjo. Išvydote pirmąsias raukšles ir išsigandote senatvės. Vyras lanko pirmąją žmoną. Tapote apkalbų taikiniu. Per šventes arba atostogaujant užplūdo nerimas. Jaudinatės dėl senstančių tėvų ir nežinote, ką daryti su netikėtai aplankiusiu liūdesiu.

    Gyvenimas lekia pašėlusiu greičiu ir kasdien esame atakuojami streso. Žinomas raštojas ir psichologas Jaroslavas Melnikas aptaria 50 dažniausiai mums nerimą keliančių situacijų ir siūlo paprastus atsakymus į sudėtingus klausimus.

   Knygoje – konkretūs ir netikėti patarimai, kurie padės išsaugoti ramybę net sunkiausiais atvejais!

 

 

jogail    Valatka, Rimvydas

       Jogailos akmuo Lenkija

   Vilnius: Versus aureus, 2015.

     Knyga „Jogailos akmuo Lenkija“ – bandymas suprasti lenkus ir Lenkiją, su kuria Lietuvą sieja ilga, iš pradžių šlovinga, paskui tragiška, o XX a. ir labai sudėtinga tarpusavio santykių istorija – atsirado po daugybės žurnalistinių kelionių į Lenkiją, darbinių susitikimų ir neįpareigojančių pokalbių su lenkų intelektualais, politikais, dvasininkais ir verslininkais. Tačiau tai nėra knyga tik apie aukštuosius politikos ir istorijos klausimus. Lenkų virtuvė – ką lenkai valgo, geria ir kas daugiau pakelia – lenkai ar lietuviai? Kuo ypatingas lenkų humoras – iš ko lenkai juokiasi ir kas yra tabu? Kokį drabužį rasite kiekvienos lenkės spintoje? Ar lenkė puošeiva labiau primena vokietę ar lietuvę? Kada Lenkijoje nugalės feminizmas? Visa tai ir daugybė kitų dalykų – be išankstinio nusistatymo.

 

 

 

 

 

 

marijg    Gimbutienė, Marija

        Dienoraštis ir prisiminimai

   Kaunas: Naujasis lankas, 2015.

  Šioje knygoje pirmą kartą skelbiami Marijos Alseikaitės-Gimbutienės dienoraštis 1929–1950 ir jos 1941–1945 karo metų prisiminimai. Dienoraščio esminiai motyvai – autorės meilė Lietuvai, rimtas požiūris į mokslą, tėvelio Danieliaus Alseikos idealizavimas – nušviečia jos gyvenimo kelią. Karo metų prisiminimai apžvelgia vokiečių ir bolševikų okupacijų pasekmes Lietuvoje, ypač Kaune, ir lietuvių išeivių kultūrinę bei visuomeninę veiklą Austrijoje ir Vokietijoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

septyn    Riley, Lucinda

      Septynios seserys: Majos istorija

   Vilnius: Tyto alba, 2016.

    Lucinda Riley (Liusinda Raili) – britų rašytoja, kurios romanai „Orchidėjų namai”, “Levandų sodas”, “Mergaitė ant jūros skardžio” iš karto užkariavo viso pasaulio skaitytojų širdis.

    “Septynios seserys. Majos istorija” – romanas apie Mają, pirmąją iš septynių seserų, pavadintų Plejadžių žvaigždžių vardais. Maja – vyriausia iš šešių įvaikintų seserų. Tėvui mirus, jos susirenka į pasakiškus vaikystės namus prie Ženevos ežero – bet tėvo valia laidotuvės jau įvyko, o kiekviena iš seserų gauna po nuorodą su paslaptingomis koordinatėmis. Jos nuveda Mają į Braziliją, kur galbūt gyvena tikroji jos šeima. Ten ir prasideda Majos istorija: iš laiškų ir susitikimų ji atkuria jaudinančią savo prosenelės praeitį.


     Rio, 1927-ieji. Turtinga gražuolė Izabelė tekinama už aristokrato Gustavo. Bet prieš vestuves ji labai nori pamatyti Senąjį Pasaulį ir visus jo meno lobius… Draugės tėvas architektas projektuoja Kristaus Atpirkėjo statulą ir vyksta į Europą ieškoti skulptoriaus, kuris galėtų įkūnyti jo viziją. Puiki proga Izabelei išvysti Paryžių, o ten – Monparnasas, meno mokyklos studentai ir skulptoriaus, kuriančio Kristaus skulptūrą, padėjėjas Loranas. Izabelė supranta, kad be Lorano gyventi nebegali. Bet ji privalo grįžti į Rio ir tekėti…


Majos ir Izabelės likimai susipynę. Praeitis veikia dabartį.

 

 

 

kurt     Lee, Georgie

         Kurtizanės paslaptys

   Vilnius: Svajonių knygos, 2016.

   

   Kad apsaugotų šeimos palikimą, Rafas Densmoras turi gauti liūdnai pagarsėjusį kurtizanės sąrašą. Niekam nevalia sužinoti, kaip jo tėvas išdavė šalį! Tačiau Rafo kelyje stovi vienas žmogus – gražioji Kornelija, grafienė de Vein.

    Prieš daug metų, slėpdamiesi mažame kambarėlyje Paryžiuje, Rafas ir Kornelija buvo neįveikiami... ir labai artimi. Rafui pabėgus, Kornelija buvo priversta ištekėti už senyvo grafo. Dabar ji, nuskurdusi našlė, grįžta į Londoną ir padarys viską, kad gautų kurtizanės sąrašą.

    Net jei turės vėl tapti Rafo partnere.

 

 

 

 

 

 

 mikut  Mikuta, Algimantas

       Juodasis pėstininkas

   Kaunas: Žurn. ,,Nemunas'' leidyb. grupė, 1998.

   

   Devintoji autoriaus poezijos knyga, kurion atrinkti 1985-1998 metais rašyti eilėraščiai.

Knygos struktūra yra kiek neįprasta, nes kiekvieną skyrių palydi aštuoneiliai, lyg apibendrinantys mozaikiškus vaizdus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 teis   Teišerskytė, Dalia

         Atskrisk Kalėdoms, Angele baltasai

     Vilnius: Alma littera, 2015.

       Pagailėję gerumo kitiems,

      Atminties negesinkime liūdesiu...

     Paprašykim Kalėdų rimties,

     Kad prikeltų mus – žemei pabudusiai...

     Kai pavasaris glostys rankas,

     Kai ištirps visos snaigės ir ašaros,

     Tegu veda mus tąkart – bet kas –

     Iš Kalėdų – tiesiai į vasarą...

 

 

 

birut       Birutė Nedzinskienė. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai

   Vilnius: Seimo l-kla ,,Valstybės žinios'', 2015.

   Tai knyga iš serijos ,,Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai'', skirta išėjusiems į amžinybę Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams atminti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 rutul    Chesterton, Gilbert Keith

          Rutulys ir kryžius

     Vilnius: VŠĮ Aštuntoji diena,  2015.

     

Tai žymaus anglų rašytojo G. K. Chestertono grožinis kūrinys, parašytas 1909 m. Kartais jis įvardijamas kaip trileris, kaip satyra ar net nuotykių apysaka jaunimui,ir iki šių dienų vis pasirodo naujų jo leidimų. Paradoksalu, tačiau XX a. pradžioje rašyta knyga visiškai nepraranda aktualumo, kaip ir pagrindinis joje

gvildenamas klausimas – vertybių vaidmuo mūsų gyvenime. Kataliko ir ateisto„dvikovoje“ veriasi dabartinio pasaulio alegorija, šmaikštūs veikėjų pokalbiai kviečia susimąstyti, nelikti abejingiems.

 

 

 

 

 

 

 

 

 pasakok  Michaelis, Antonia

      Pasakininko istorija Kai meilė peržengia ribas

   Vilnius: Alma littera, 2015.

   Jo lūpos buvo šaltos kaip sniegas, bet už jų slypėjo raudono aksomo šiluma, aksomo, nuausto naktį ant laivo denio. Ji prisiminė vilką. O jei tai tiesa, pamanė, jei pasaka tikra? Šūvis į pakaušį ir perkąsta gerklė: viskas sutampa. Kas, jei aš bučiuoju žudiką?..

    Kartą gyveno jauna mergina, vardu Ana. Turėjo pasiturinčius tėvus ir šiltus namus. Mėgo muzikuoti, mėgo vasario sniegą. Jai į akį krito Abelis Tanatekas, klasės atsiskyrėlis, praleidinėjantis pamokas ir prekiaujantis kvaišalais. Ana įsimylėjo jį iki ausų, nepaisydama sveiko proto balso. Mat patyrė, kad esama kito Abelio: švelnaus liūdno vaikino, auginančio seserį ir sekančio jai pasaką, galinčią sujaudinti iki ašarų.

    O jei ta pasaka visai ne pasaka? Ilgainiui darosi nebeaišku, kur baigiasi Abelio vaizduotės žaismas ir kur prasideda rūsti tikrovė. Kas, jeigu pasitvirtins didžiausi Anos būgštavimai?

    Ar neįmanoma taps įmanoma?

 

 

 

 

 

irvel    Bond, Michael

       Ir vėl meškiukas Pedingtonas

    Vilnius: Alma littera, 2015.

   Jau daugiau kaip penkiasdešimt metų viso pasaulio vaikus džiugina linksmos istorijos apie meškiuką Pedingtoną.

    „Tokie meškiukai kaip Pedigtonas yra labai reti, − pasakė ponia Berd.  – Ir tai labai gerai, nes mes gana greitai pristigtume marmaledo.“

   Šiuolaikinio anglų rašytojo Michaelio Bondo (g. 1926) knygoje toliau pasakojama apie meškiuką Pedingtoną iš Gūdžiojo Peru ir jo gyvenimą Braunų šeimoje. Jau žinome, kad šis meškiukas nepaprastas, − kur tik jis pasisuka, prasideda neįtikėtini ir juokingi nuotykiai, bet ir didžiausiai bėdai ištikus, jį gelbsti linksmas būdas ir gera širdis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

grazuoles     Rowlands, Caroline

         Gražuolės dienoraštis

    Vilnius: Alma littera, 2015.

     Kurk savąją grožio bibliją: vesk dienoraštį, vadovaukis patarimais ir atrodysi stulbinamai. Išmok rūpintis savo oda ir netrukus švytėsi iš išorės ir iš vidaus!

    Atversk knygelę ir GROŽIO PASLAPČIŲ puslapiuose rasi daugybę puikių patarimų ir mažų gudrybių, kaip prižiūrėti visą kūną. Jausiesi nuostabiai, jei palepinsi save, kaip siūloma puslapiuose IMKIS DARBO! Galiausiai surašyk ir apžvelk visas naudotas grožio priemones MANO GROŽIO DIENORAŠTYJE. Netrukus tapsi tikra grožio žinove ir galėsi savimi didžiuotis.

 

 

 

 

 
 

Naujos knygos

 

 

nenuor   Kleypas, Lisa

      Nenuoramų Kalėdos

   Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

      Nenuoramos aristokratės – keturios nutrūktgalvės merginos, sudrebinusios Londono aukštuomenę drąsiomis ir aristokratijai nederančiomis meilės paieškomis. Laimingai ištekėjusios jos vėl suvienija jėgas. Šįkart jų tikslas – įtikinti užkietėjusį viengungį, kad tikroji laimė gali laukti čia pat, po amalo šakele.

    Artėja Kalėdos. Rafas Boumanas iš Amerikos atvyksta į Londoną ir ketina susitikti su jam parinkta nuotaka, ledi Natalija Blendford. Niekas neabejoja, kad puikios išvaizdos vyriškis jai padarys įspūdį. Koją gali pakišti tik jo amerikietiški įpročiai ir pernelyg laisvos manieros. Rafas įsitikinęs: pirmiausia reikia perprasti Londono aukštuomenės taisykles. Tačiau kai prie piršlybų nagus prikiša keturios buvusios pobūvių sienų ramstytojos, nežinia, kuo viskas gali baigtis.
     Paaiškėja, kad susirasti nuotaką nėra taip lengva. Ledi Natalijos palydovei Hanai jaunasis amerikietis atrodo visai netinkama pora gerai išauklėtai aukštuomenės gražuolei. Negana to, Rafas pats pameta galvą. Dėl moters, kurios jam nedera trokšti ir kurios negalės turėti.
 
 
 
 
 
ieskom     Krefeld, Michael Katz
 
        Ieškomas
 
    Vilnius: Kitos knygos, 2015.
    

    „Ieškomas“ –  įprastas žanro ribas peržengiantis psichologinis trileris, antroji Danijos rašytojo Michaelo Katzo Krefeldo trilogijos apie detektyvą Rauną knyga. Pirmoji, „Paklydęs“ („Kitos knygos“, 2014), pasakojo Kopenhagos raudonųjų žibintų kvartale dingusios lietuvaitės istoriją.

     Vandenyje mirksta antkakliu ir odiniais antrankiais sukaustyta žmogysta, tvirtai prirakinta prie geležinės dėžės dugno. Virš jos pakabinta cisterna su siurbliu, nuolat pumpuojančiu vandenį į dėžę ir iš jos, skandina auką, tačiau paskęsti neleidžia. Iš greta pastatyto kasetinio grotuvo sklinda sena skautų žygio daina... Kas įrengė šį kraupų kankinimo mechanizmą?

     Darbą policijoje metęs inspektorius Raunas vienišas dienas leidžia senoje jachtoje. Į jį kreipiasi elegantiška moteris vardu Luizė, prašydama surasti dingusį brolį. Didelę nelegalių pinigų sumą pasigviešusio įmonės buhalterio paieškos atveda į Berlyną, į saugumo policijos STASI archyvą. Prasideda praeities šešėlių užtemdyta mirtina Rauno ir buvusio STASI agento Hauserio dvikova...

 

 

 

 anans   Gaiman, Neil

       Anansio vaikai

   Vilnius: Vaga, 2011.

   Šis pasakojimas prasideda paprastai. Storulis Čarlis Nansis – drovus finansininkas, nykias dieneles stumiantis eilinėje Londono kontoroje. Jam gerai sekasi su skaičiais, bet prastai su merginomis. Aplinkiniai jo nepastebi, o viršininkas negailestingai išnaudoja. Nieko ypatingo? Palaukit, viskas tik prasideda. Vieną vakarą karaokės scenoje dainuodamas miršta Storulio Čarlio tėvas, senasis Nansis... ir gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis.

    Storulis Čarlis nustemba ne mažiau už skaitytojus, sužinojęs, kad jo tėvas – ne šiaip sau tėvas. Jis – voras Anansis, archetipinė Karibų dievybė, maištinga dvasia, jaukianti socialinę santvarką, kurianti gėrybes tiesiog iš giedro dangaus ir negailestingai erzinanti priešus. 

    Pagaliau Storulio Čarlio gyvenimas tampa kur kas įdomesnis... ir kur kas pavojingesnis: prie jo namo durų išdygsta niekada nematytas brolis – šaunus, šmaikštus, žavus, kaip tik toks, koks visada svajojo būti Storulis Čarlis. Kartu su brolio pasirodymu ima megztis keistas ir paslaptingas, juokingas ir įpainiojantis pasakojimo voratinklis.

 

 

 

 

pirgim   Burger, Lisbeta

       Pirmieji gimė dvynukai: Pribuvėjos atsiminimai

   Telšiai: Spaudos lankos, 2006.

    Autorė, ilgus metus dirbusi pribuvėja (pirmą kartą toji knyga buvo pavadinta "Keturiasdešimt metų - gandrų tetulė"), kartais su humoru, pašmaikštaudama pasakoja apie charakteringus atvejus, kuriuos jai teko patirti, rašo įtaigiai, paprastai, įtikinamai, sodomina jauną ir seną, priversdama kiekvieną susimąstyti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 kaipr  Radzevičius, Gediminas

       Kaip prisitaikyti prie klimato kaitos?: rekomenduojama ūkininkams

  Vilnius: Europos regioninės politikos institutas, 2011.

    

 

 

 
 

Naujos knygos

 

tremtinio    Katkus, Algimantas

        Tremtinio užrašai

   Vilnius: Gimtasis žodis, 2013.

    „Tremtinio užrašai“ – tai dvylikamečio berniuko dienoraštis, rašytas Sibire, ir papildytas atsiminimais, užrašytais pabėgus iš tremties į Lietuvą, besimokant Utenos berniukų gimnazijoje. Kai kurie tremties periodai papasakoti dabar, kad sudarytų nuoseklią istoriją nuo 1941 iki 1947 m.

    Dienoraščiuose ir atsiminimuose atsiskleidžia dvylikamečio berniuko brendimas: kaip naivus svajotojas ir nuotykių trokštantis paauglys  tampa aštuoniolikamečiu vyru, subrandintu gyvenimo sunkumų, darbo karo metų sovchoze, nepriteklių ir neįtikėčiausių nutikimų pakliuvus į kalėjimą su tikrais nusikaltėliais.

 

 

 

 

 

zydrumerg     Šaltenis, Saulius

       Žydų karalaitės dienoraštis

    Vilnius: Tyto alba, 2015.

    „Žydų karalaitės dienoraštis“ – romanas apie žydų mergaitės Esteros Levinsonaitės gyvenimą Lietuvoje karo ir pokario metais jaunų įsimylėjusių mokytojų šeimoje. Nuoga ir kruvina ji atšliaužė į Vlado ir Mildos namus jų vestuvių naktį...

  Tai kartu ir pasakojimas apie prabangią sofą, kurioje iki karo ji slėpė savo fantazijų ir vienatvės dienoraštį.
Tai mergaitės iš sušaudytųjų duobės fizinio prisikėlimo ir dar sunkesnio dvasinio gimimo iš naujo istorija. Jos slaptų meilės jausmų, košmarų, baimių, džiaugsmų istorija.

   Mokytojų Vlado ir Mildos pasiryžimas, kad ir kas būtų, kiekvieną akimirką gyventi savo laimingą gyvenimą, kai aplink tiek sužvėrėjimo, nermo, mirtinų pavojų, atrodo graudžiai paradoksalus, bet kartu tai jų neįtikėtino gyvybingumo, atkaklaus vidinio pasipriešinimo, paniekos nužmogėjusiai okupantų tvarkai liudijimas.
Tai istorija apie silpnųjų stiprybę, narsą ir pergalę.

 

 

 

taisnieg    Bramati, Virginia

          Tai sniegas dėl visko kaltas

   Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

   Dvidešimt šešerių metų Analiza Molinari, draugų vadinama Sasi, gyvena Milane, dalijasi butu su dviem draugais ir atlieka praktiką garsioje advokatų kontoroje. Protinga, ironiška ir atviraširdė mergina dažnai per savo nuoširdumą pakliūva į keblias situacijas. Tačiau nors ir atrodo išsiblaškiusi, ji yra tvirto būdo ir atkakliai siekia tikslo. Pačią pirmą darbo dieną Sasi patenka į dar vieną keblią situaciją – netikėtai susiduria su Maksu, kontoros įkūrėjo sūnumi, kuris neseniai grįžo iš Amerikos. Jis jaunas, turtingas, griežtas... ir baisiai žavingas.

 

 

 

 

 

 

 

rytoss    Jio, Sarah

        Ryto spindesys

    Vilnius: Baltų lankų, 2015.

    Prie Siatlo Junjono ežero kranto plūduriuoja Valčių gatvė. Tolimiausioje prieplaukos aikštelėje supasi namas-laivas, apkaltas senstelėjusiomis kedrų skiedromis ir apraizgytas „Ryto spindesio“ – balto žydinčio vijoklio, kurio žavesys apgaulingas, virkščiomis. Šeštą dešimtmetį čia apsigyvena Penė, naujoji ponia Ventvort. Ji, sėkmingo vietinio dailininko, kuriam lemta išgarsėti visoje šalyje, mūza, svajoja apie gyvenimo pilnatvę. Šiandien tas pats plūduriuojantis namas vilioja Eidą Santorini. Ji tikisi, kad švelnus jo sūpavimasis numalšins asmeninės tragedijos, kuri ją išvijo iš Niujorko, keliamą skausmą.

 

 

 

sielosp    Mačernis,  Vytautas

        Sielos paveikslas

  Vilnius: Alma littera, 2015.

    Vytautas Mačernis (1921–1944) – dramatiško likimo Lietuvos poetas, intelektualas, mąstytojas. Naujoje rinktinėje „Sielos paveikslas“ skelbiami poeto eilėraščiai, esė, pamąstymai tautinės savimonės, žemaitiškojo mentaliteto klausimais. Greta eilėraščių ir dienoraščių publikuojami subtilūs poeto laiškai draugui ir mylimajai. Juose juntamas intymus poeto balsas, kuris kreipiasi ne tik į adresatą, bet ir kiekvieną iš mūsų – jautrų skaitytoją, dar nepraradusį ryšio su gimtąja žeme, kalba ir tautos kultūra. Tėvynė ir laisvė, sava tapatybė – pagrindiniai motyvai Vytauto Mačernio minčių partitūroje.

 

 

 

 

 

 

 

naktirs   Kleypas Lisa

           Nakties šešėlių pakerėti

    Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

     Pirmoji serijos „Hetavėjai. Laimės paieškos“ knyga Londono aukštuomenėje daug paslapčių, o dar daugiau slaptų aistrų... Ar ras Hetavėjai savo laimę išrinktųjų pasaulyje? JUODU NEPAKLŪSTA AUKŠTUOMENĖJE ĮSIGALĖJUSIAI TVARKAI... Netikėtai broliui paveldėjus titulą, Amelijos Hetavėj šeima patenka į aukštuomenę ir mergina suvokia, kad rūpintis jaunesniosiomis seserimis ir palaidūnu broliu visai lengva, palyginti su tuo, kiek daug pastangų reikia įdėti, norint perkrimsti aristokratijos gero tono taisykles. O dar sunkiau sutramdyti aistrą, kurią ji pajunta aukštam, tamsaus gymio ir pavojingai žaviam Kemui Rohanui. IR AISTRA PASIGLEMŽIA ABU... Apie tokius turtus dauguma vyrų gali tik pasvajoti, tačiau Kemas jiems abejingas. Jį vargina niekingi aukštuomenės apribojimai, Kemas svajoja grįžti prie savo šaknų, kitaip sakant – į „necivilizuotą“ čigonų gyvenimą. Žaviajai Amelijai papuolus į bėdą, jis ketina pasiūlyti jai tik draugystę... tačiau ketinimus niekais paverčia juos abu apakinusi aistra. Tik ar gali tradicijas niekinantis vyras susivilioti tokiu tradiciniu dalyku kaip santuoka? Londono aukštuomenės gyvenimas žada tapti gerokai pikantiškesnis...

 

 

 

merginat     Hawkins, Paula

         Mergina traukiny

     Vilnius: Baltos lankos, 2015.

     Reičelė kasdien važiuoja priemiestiniu traukiniu tuo pačiu maršrutu: iš namų į Londoną ir atgal. Pakeliui ji pravažiuoja prie pat geležinkelio įsikūrusį namų kvartalą. Traukinys beveik kaskart sustoja prie raudono semaforo signalo, tad ji kone kasdien mato vieno iš tų namų gyventojus – porą, pusryčiaujančią ar geriančią kavą verandoje. Mato taip dažnai, kad jaučiasi beveik juos pažįstanti, sugalvojo jiems net vardus: Džesė ir Džeisonas. Jų gyvenimas, kokį jį mato Reičelė, tiesiog tobulas. Panašus į buvusį pačios Reičelės gyvenimą.

      Bet kartą ji išvysta kai ką, kas ją pribloškia. Tik akimirksnis – ir netrukus traukinys vėl pajuda, tačiau to pakanka. Staiga viskas pasikeičia. Neįstengdama to nuslėpti, Reičelė papasakoja, ką žino policijai. Tolimesni įvykiai šokiruoja. Hičkokiškas įelektrinantis trileris Dingusios fanams.

 

 

 

 

 pabus  Vasiliauskaitė, Vaiva

           Pabusk

    Vilnius: Tyto alba, 2015.

    VAIVA VASILIAUSKAITĖ – jauna autorė (g.1997 m.), mokosi Kauno jėzuitų gimnazijoje, romanas „Pabusk“ – pirmoji jos knyga. Pasakodama apie savo bendraamžių gyvenimą ir problemas, Vaiva renkasi maginės fantastikos žanrą, o Alisa, pagrindinė romano herojė, turi garsiąją pirmtakę – Alisą iš Stebuklų šalies.

      Alisai šešiolika. Po vaikystėje patirtos traumos ji daug ko neprisimena, sunkiai susišneka su tėvais ir bendraamžiais (ar būna paauglystėje kitaip?). Ir vieną vakarą viskas apsiverčia aukštyn kojomis: Alisa atsiduria kitame, keistame pasaulyje: vaiduoklių sodai, žvėrys, baugios istorijos prie laužo...


     Kur sapnas, o kur tikrovė? Kas draugas, o kas priešas? Kuo tikėti ir pasitikėti? Ir kodėl virpa širdis – iš baimės ar iš meilės?
Teks gerokai paklaidžioti po Rudens epidemijos nualintą Stebuklų šalį, kol surasi save.

 

 

 

 kurbaigf    Kelly, Carla

          Kur baigsis kelionė?

    Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

    Ji ieškojo žiedo... o rado šeimą!
   Neturtinga Merė Reni yra patenkinta gyvendama su giminaičiais Edinburge, tačiau jai stinga jaudinančių potyrių. Taigi kai pusseserės žiedas netyčia atsiduria viename iš vaisinių pyragų, išsiuntinėtų po visą šalį dovanų, Merė nusprendžia pasinaudoti proga ir patirti nuotykį.
    Našlys kapitonas Rosas Renis su sūnumi sutinka Merę vienoje užeigoje ir priglobia ją po savo sparnu. Daug metų su Napoleonu kariavusio Roso išvargintą sielą sujaudina nuoširdi ir linksmo būdo mergina. Netrukus jam taip pat tenka ieškoti žiedo – šįkart skirto Merei.

 

 

 

 

 

 

 

kalėd   Kendrick, Sharon

          Kalėdinė svajonė

   Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

   Kalėdinė dovana, kurios ji nepajėgs atsisakyti...
    Milijardierius Nikolas da Kontis turi viską: pinigų, automobilių, verslo imperiją, bet vėl išvydus žaviąją Alaną Kolins pabunda savininkiškumas. Nikolas apsisprendžia: ją pasamdys, sugundys ir visiems laikams išbrauks iš norų sąrašo!
    Dirbti su jausminguoju siciliečiu labai pavojinga – Alana puikiai tai supranta, bet būtų kvailė, jei nepasinaudotų siūloma verslo galimybe. Tačiau kai Nikolas imasi beatodairiškai ją gundyti, kyla rimta grėsmė susipainioti tarp verslo ir malonumų.

 

 

 

 

 

 

 

 miskais at  Katiliškis, Marius

        Miškais ateina ruduo

   Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015.

   Klasikinis romanas, iškeliantis meilės ir gamtos galias. Spaudai parengtas remiantis paties M. Katiliškio (1914–1980) prižiūrėtu JAV leidyklos TERRA 1957 m. leidimu.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menulio   Katiliūtė - Bačiulienė, Rasa

       Mėnulio palytėti

   Vilnius: Kronta, 2010.

     Ši knyga Tau, mergaitė. Ir visai nesvarbu, kas Tu: pankė, rokerė, metalistė, gotė, klasikinės muzikos gerbėja, manekenė, krepšininkė ar šokėja, nesvarbu, kokia Tu: apkūni ar liekna, aukšta ar žema, įdegusi ar išblyškusi, trumpaplaukė ar ilgakasė, ši knyga Tau, nes ji apie Tave ir apie nekintančius, nuo mados vėjų, amžių kaitos nepriklausančius dalykus, apie vieną didžiausių paslapčių šioje žemėje, Virsmą Moterimi.

    Be abejo, šią knygą, slapta nukniaukęs iš Tavo stalčiaus, gali pasiskaityti ir Tavo brolis. Gali ją pasiskaityti ir Mama, kuri nedrįsta, bet nori gražiai savo dukrą įvesdinti į moterų pasaulį.

 

 

 

 

 brang    Ewing Amy

        Brangakmenis

    Vilnius: Alma littera, 2015.

     Romanas „Brangakmenis“ žavi aštriu, kupinu netikėtų posūkių siužetu ir ryškiais veikėjų charakteriais.

     Brangakmenis simbolizuoja turtus, grožį ir aukštą kilmę. Tačiau tokioms merginoms kaip Violeta jis reiškia vergovę. Gimusi ir augusi Liūne, Violeta buvo mokoma tarnauti kilmingiesiems. Patekusi į Brangakmenį, ji greitai perpranta negailestingą tiesą: kilmingųjų gyvenimo esmę sudaro žiaurumas, veidmainystė ir mandagumu dangstomas smurtas.

    Violeta turi prisitaikyti prie pavojingų sąlygų ir stengtis išlikti gyva. Netikėtai gavusi progą, apie kurią nė nesvajojo, mergina nusitveria geresnio gyvenimo vilties, bet viską sujaukia netikėtai ją aplankiusi uždrausta meilė. Staiga ima grėsti kitoks pavojus. Už išsigelbėjimą Violeta gali sumokėti daugiau negu tikėjosi.

 

 

jiegrizta   Gudonytė, Kristina

       Jie grįžta per pilnatį

   Vilnius: Tyto alba, 2015.

    Romano veiksmas vyksta Vilniuje. Paauglei Bertai per vasaros atostogas pavyksta įsidarbinti italų, lenkų ir lietuvių kinematografininkų grupėje, kuriančioje filmą apie karalienę Boną.

    Vos pradėjusi dirbti ką tik iškepta rekvizitininkė gauna pačių netikėčiausių užduočių. Viena iš jų – trūks plyš filmavimui parūpinti žmogaus kaukolę. Čia prasideda Bertos ir jos draugų Žygio bei Augio nuotykiai, kai išsitrina ribos tarp iliuzijos ir realybės, kai legendos (apie Žygimanto Augusto šmėklą, negalinčią gyventi be Vilniaus, apie prakeiktuosius Jonų bažnyčioje ir ten paslėptus lobius, apie vaiduoklį Dominikonų bažnyčioje ir kt.) virsta tikrove.

   

 

 

 

 

 

 prietd  Russell, Rachel, Renne

        Prietrankos dienoraštis

   Vilnius: Alma littera, 2015.

    Makenzės šunybės nesibaigia – ji žūtbūt stengiasi išardyti Nikės draugystę su Brendonu. Nugvelbusi Nikės dienoraštį, pati ima į jį rašyti, tyčiotis iš „apgailėtino“ mokslo draugų gyvenimo, o įsilaužusi į panelės Visažinės skiltį kompiuteryje, tvarkomą Nikės, prikuria klausėjams bjaurių, įžeidžiančių laiškų. Ar Nikei pavyks atgauti dienoraštį? Ir ką ji supras pamačiusi Makenzės „darbelius“?

 

 

 

 

 

 

 

 megintuv   Dr. R. Česūnienė, L. Česūnas

         Mėgintuvėlis kosmose

    Vilnius: Nieko rimto, 2015.

      Ooo! Pažiūrėk į dangų! Krenta žvaigždė! Tavo noras nuskristi į kosmosą gali greitai išsipildyti!

    Mėgintuvėlis su pusbroliu Cilindriuku kiekvieną vakarą stebi žvaigždes. Staiga danguje blyksteli ir nukrenta žvaigždė – Žvaigždukas. Mėgintuvėlio ir Cilindriuko užduotis – padėti Žvaigždukui grįžti pas savo šeimą, Į KOSMOSĄ! Kaip? Teks skristi raketa! Juk ją po daugybės bandymų eksperimentų laboratorijoje pasigaminti itin lengva.

     Pasigaminę raketą, Mėgintuvėlis su Cilindriuku pasineria į kelionę po paslaptingą kosminę erdvę, kur padedami Žvaigžduko tyrinėja įvairiausius kosminius kūnus ir išbando smagiausius eksperimentus. Nagi, raketa jau paruošta!

Vienas, du, trys – skrendam!

 

 

 

karalait    Keleras, Julius

          Karalaitė, kuri nesiprausė

    Kaunas: Kitos knygos, 2015.

     Ši knygelė – apie nebesiprausti nusprendusią karalaitę, tačiau dar labiau ji yra apie meilę. Ar kaltas Purvenis, kad įsimylėjo gražuolę karalaitę ir įkalbėjo ją tapti nevala? Ar ne juokingas karalius Tutis, naiviai tebemylintis mirusią karalienę Tulę? O viską nugalėjusi Ako ir karalaitės meilė?.. Kai perskaitysite, visas šias paslaptis įminsite patys.

    

 

 

 

 

 

 

 

 pelyte   Gaižauskaitė, Zita

         Pelytė ir lietutis

   Kaunas: Spaudos praktika, 2015.

    Gražiais, spalvotais piešinėliais iliustruoti eilėraštukai vaikučiams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Naujos knygos

 

kamanr          Ką man reiškia Baltijos kelias?

      Vilnius: Valstybės žinios, 2014.

     

 

 

 

     

  

 

 

 

 

 

nutraukttyl    Chamberlain, Diane

        Nutraukta tyla

    Vilnius: Alma littera, 2015.

    Po tėvo mirties Lora Brendon jaučia pareigą išpildyti paskutinę jo valią: aplankyti slaugos namuose gyvenančią senyvą moterį. Šis prašymas užmena Lorai mįslę, o dar labiau ją nustebina priešiška sutuoktinio reakcija. Vis dėlto, nepaisydama vyro norų, Lora aplanko senutę Sarą. Tačiau sulaukia daugiau klausimų nei atsakymų... Grįžusi į namus ji randa klykiančią dukterį ir nusišovusį vyrą. Nuo to laiko penkiametė jos duktė neprataria nė žodžio...

   Prabėga aštuoni mėnesiai, Ema vis tyli. Lora prisimena pažadą tėvui ir darsyk apsilanko slaugos namuose. Siaubingi Saros pasakojimai šokiruoja. Ji nežino, tikėti jais ar ne, tačiau gal tai padėtų prisikasti prie tiesos?

     Tariamai nekaltas tėvo prašymas, sukėlęs virtinę nerimą keliančių įvykių, paskatina Lorą ieškoti biologinio Emos tėvo, nors buvo prisiekusi niekada to nedaryti.

 

 

 

 paukscium   Pitcher, Annabel

        Paukščių mergaitė

    Vilnius: manoknyga.lt ir Vitas Litera, 2015.

    Alisai tik penkiolika, ji niekuo nesiskirtų nuo kitų tavo bendraamžių – jeigu ne paslaptis, kuri yra tokia siaubinga, jog mergaitė jaučiasi negalinti jos papasakoti net artimiausiam draugui. Ji nusprendžia atlikti savo išpažintį tik vienam žmogui, kuris yra... Jeigu būsi pakankamai drąsi, Alisa savo istoriją papasakos ir tau.

 

 

 

 

 

 

 

atsargiainor     Archer, Jeffrey

          Atsargiai, norai pildosi

     Kaunas: Jotema, 2015.

    Jeffrey Archerio knyga „Atsargiai, norai pildosi“ pradedama pasakojimu apie Hario Kliftono ir jo žmonos Emos kelionę į ligoninę skubant išsiaiškinti jų sūnaus Sebastijono, patekusio į sunkią autoavariją, likimą. Bet kuris iš važiavusiųjų žuvo – Sebastijonas ar geriausias jo bičiulis Brunas? Kai Rosas Bačananas priverčiamas atsistatydinti iš Baringtono laivybos kompanijos valdybos pirmininko pareigų, jo vietą nori užimti Ema Klifton. Tačiau donas Pedras Martinesas ketina prakišti savąją marionetę – siaubingąjį majorą Aleksą Fišerį, – kad šis sužlugdytų Baringtonų šeimos kompaniją būtent tada, kai ši ketina statyti naują prabangų laivą „Bakingamas“.

 

 

 

 

 

faust   Wingfied, Rodney David

        Atkaklusis Frostas

   Vilnius: Briedis, 2015.

    Policininkai šiukšlių maiše randa uždusintą berniuką. Kitas panašaus amžiaus vaikas dingęs. Ar šiedu įvykiai susiję?
  Po Dentoną klajoja nepagaunamasis, kuris mėgaujasi stebėdamas pralietą vaikų kraują. Nejaugi į miestą grįžo iškrypėlis, jau sėdėjęs už panašias išdaigas?
  Vagys apšvarina vienos šeimos namus, pagrobia penkiolikmetę dukterį. Bet ar nusikaltimo tikrai būta?
  Nužudyti kilimų klojėjo vaikai, jų motina dingusi. Ar ji ir yra žudikė?
  Tai dar ne visos mįslės, kurias tenka minti kriminalistui inspektoriui Džekui Frostui, nedrausmingam keikūnui, išsiblaškėliui užuomaršai... genialiam sekliui.

 

 

 

 

 

policijaj

    Nesbo, Jo

       Policija

    Vilnius: Baltos lankos, 2015.

    Serijinis žudikas mėgaujasi keršto skoniu. Jis renkasi, kankina ir žudo Oslo policijos pareigūnus būtent ankstesnių jų tirtų, bet taip ir neišaiškintų nusikaltimų vietose. Suburtai tyrėjų grupei tikrai nepakenktų Hario Hūlės įžvalgos ir nestandartinis mąstymas. Daug metų šis detektyvas praleido didžiausių Osle kriminalinių nusikaltimų tyrimų sūkury. Jo genialiai išsiugdyta nuovoka ir intuicija, visapusiškas atsidavimas darbui leido išsaugoti begalę gyvybių. O dabar, kai policininkų žudiko alkis nenumaldomai auga ir sukelia vis didesnę įtampą miesto taryboje bei žiniasklaidoje, Haris Hūlė negali padėti.

 

 

 

 

 

luzis

   Atkins, Dani

       Lūžis

   Kaunas: Jotema, 2015.

   „Lūžis“ – tai intriguojanti, nepaprasta meilės istorija, kupina romantikos ir liūdesio. Ji nuolat skatins jus spėlioti, ar dvi skirtingos istorijos gali baigtis vienodai laimingai.

    Viena akimirka, du skirtingi likimai...

     Reičelės gyvenimas tobulas: gražuolis vaikinas, puikūs draugai, šviesios studijų universitete perspektyvos. Ko gi dar reikia? Bet kai kas nutinka ir jos tobulas pasaulis akimirksniu išlaksto į šipulius.

    Per tragišką avariją Reičelei pavyko išsigelbėti. Praėjo penkeri metai: Reičelė turi nuostabų sužadėtinį, mylinčią šeimą ir draugus, dirba svajonių darbą. Tik kodėl ji negali atsikratyti minčių apie visiškai kitokį gyvenimą?

 

 

 

 

manop    Lukošienė, Izabelė

         Mano gyvenimo pasakos

    Kaunas, 2015.

    Įdomūs, nostalgiški Vadžgirio ir jo apylinkėse gyvenusių žmonių likimai, dvarų paveikslai, mokykla, karas - ir visame tame gyvenčios mažos mergaitės, vėliau - merginos džiaugsmai ir vargai, prabilę vaizdinga ir charakteringa kalba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 laiskai  Maurois, Andre

      Laiškai nepažįstamajai

   Vilnius: Tyto alba, 2004.

     Mylėti kitą - vadinasi, galvoti ne apie tai, ką iš jo gauni, bet apie tai, ką jam duodi."

   Andre Maurois (tikr. Emile Wilhelm Herzog, 1885-1967) - prancūzų rašytojas, eseistas, pasaulinę šlovę pelnęs beletrizuotomis garsių žmonių biografijomis (Q. Byrono, P. B. Sheley'o, M. Prousto, G. Sand, V. Hugo, H. Balzaco ir kt.).
    Jo kūrybai būdinga psichologinė analizė, subtilus jausmų ir konfliktų vertinimas, puikus žmogaus sielos ir širdies pažinimas.
   "Laiškai nepažįstamajai" (1956) - savotiškas elgesio, jausmų ugdymo vadovas. Harmoningai išauklėto, kilnaus, sąmojingo, iškalbingo, fiziškai tvirto žmogaus kodeksą kadaise sukūrė italas B. Castiglione savo traktate "Dvariškis" (1528).
 
 
 
 
 
 
 
islosti

  Schield, Cat

        Išlošta naktis

  Vilnius: Svajonių knygos, 2013.

   Nugalėtojui atitenka viskas.
Sebastianas Keisas visapusiškai pasikliauja savo nepakeičiama padėjėja. Tačiau vos atvykusi į konferenciją Las Vegase stropioji Misė Vord persimaino: iš paprastos merginos ji virsta kerinčia moterimi. Sebastianas netikėtai pasijunta įkliuvęs į magišką traukos sūkurį. O tada Misė įteikia jam prašymą išeiti iš darbo. Kad priverstų ją persigalvoti, Sebastianas priima beprotiškų Misės lažybų sąlygas. Vienas ruletės rato pasukimas... Juoda – Misė pasiliks darbe, raudona – Sebastianas padovanos jai aistros naktį.

 

 

 

 

 

   McNaught, Judithkartavil

      Kartą ir visiems laikams

   Vilnius: Svajonių knygos, 2015.

   Apie Džeisoną Fildingą sklando prastos kalbos: patrauklus kaip pati nuodėmė ir toks pat sugedęs. Nedaug kas žinojo, kokia žaizda kraujuoja šio žaliaakio aristokrato sieloje. Ir tik vienai moteriai pavyksta prisiliesti prie jo širdies – trapiajai ir žaviajai Viktorijai, jaunutei merginai, ką tik įžengusiai į žiaurų Londono aukštuomenės pasaulį. Tačiau praeities šmėklos sugrįžta ir griauna dabarties laimę.

 

 

 

 

 

 

 

paryzius

    Madeleine, Laura

       Saldžiai karti Paryžiaus istorija

   Vilnius: Sofoklis, 2015.

    1909-ųjų pavasaris. Gijomas atvyksta į Paryžių uždarbiauti ir visiškai netikėtai susipažįsta su prabangios cukrainės savininko dukra. Ši pažintis atveria vaikinui duris į svaiginantį pasaulį, pilną saldaus kremo ir karšto šokolado, auksinės karamelės ir cukraus pudros, sausainių ir pyragaičių. Tačiau labiausiai Gijomą vilioja ne saldumynai, o žavi savininko dukra. Jaunuoliai įsimyli, bet juos skiria neperžengiama socialinių skirtumų bedugnė...

    1988-aisiais Petra, žymaus akademiko anūkė, randa paslaptingą nuotrauką, įdėtą į voką su užrašu „Atleisk man“. Lyg to būtų maža, oficialus senelio biografas ketina atskleisti skandalą, į kurį jaunystėje buvo įsivėlęs profesorius. Petra tiesiog privalo kuo greičiau išsiaiškinti senelio paslaptis ir užčiaupti be galo įžūlų biografą. Su kiekvienu merginos atradimu istorija po truputį atsiskleidžia ir veda Paryžiaus link...

 

 

 

 

dezutez    Montefiore, Santa

        Dežutė su drugeliu

    Vilnius: Alma littera, 2015.

     Jaunutė anglė Helena ir čilietis keliautojas bei rašytojas Ramonas kelerius metus buvo labai laimingi kartu. Atsitiktinai susipažinę Anglijos vandenyno pakrantėje, juodu nebesiskyrė – drauge keliavo po pasaulį ir mėgavosi svaiginančia meile vienas kitam. Tačiau gimus vaikams poros gyvenimas ima keistis – Helena įsikuria Ramono namuose Čilėje, o jis toliau keliauja vienas, vis rečiau užklysdamas į namus ir vis labiau toldamas nuo išsiilgusios žmonos ir vaikų – dievinančios tėtį Federikos ir mažėlio Halo. Kartą grįžęs iš Peru Ramonas parveža dukrai nuostabaus grožio dėžutę su drugeliu, pasak legendos, kadaise priklausiusią inkų princesei ir saugančią didelės meilės paslaptį. Dėl tėvų nesutarimų liūdinti Federika tikisi, kad stebuklingoji dėžutė padės jos šeimai visada būti kartu. Bet šiai mergaitės svajonei nelemta išsipildyti. Visų jų – Helenos, Ramono, Federikos, Halo – laukia ilgas kelias, gausus netekčių ir atradimų, išsiskyrimų ir naujų pažinčių, kurį nuėję jie gaus galimybę pažinti save ir vieni kitus, išgirsti, ko trokšta širdis, ir gal net vieną dieną įminti tikrąją stebuklingosios dėžutės su drugeliu paslaptį...

 

 

 

 rusijoss     Earley, Pete

         Draugas Ž.  Rusijos šnipo, veikusio Amerikoje po šaltojo karo, paslaptys

     Vilnius: Baltos lankos, 2015.

  Šnipų vadovas, perbėgėlis, dvigubas agentas – tai nepamirštama ir neišgalvota istorija žmogaus, kuris vadovavo Rusijos šnipinėjimo programai Jungtinėse Valstijose po Šaltojo karo.

    Nuo 1995 m. iki 2000 m. aukščiausio rango Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos darbuotojas, žinomas Draugo Ž. slapyvardžiu, asmeniškai vadovavo visoms slaptoms Rusijos žvalgybos operacijoms Niujorke, jam buvo tiesiogiai pavaldus kiekvienas Manhatane reziduojantis žvalgybos karininkas. Paprastai tariant, JAV jis buvo kone svarbiausias šnipas. 2000 m. Sergejus Tretjakovas – toks tikrasis Draugo Ž. vardas ir pavardė – perbėgo į JAV pusę. Ir tada paaiškėjo, kad jis turi dar vieną paslaptį – mažiausiai trejus metus iki perbėgdamas S. Tretjakovas dirbo JAV žvalgybai ir šnipinėjo Rusiją.

 

 

 

 paveldetoja   Cass, Kiera
             Paveldėtoja

    Vilnius: Alma littera, 2015.

    Princesė Idlina augo klausydamasi užburiančių pasakojimų, kaip susipažino jos tėvai. Prieš dvidešimt metų jos mama Amerika Singer pateko į Atranką, užkariavo princo Maksono širdį ir nuo tol jie gyveno ilgai ir laimingai. Idliną visada žavėjo ši romantiška istorija, bet mergina nė nesvajojo, kad ir jai galėtų nutikti kas nors panašaus. Bet vieną dieną jai pačiai tenka skelbti Atranką. Į rūmus susirenka kruopščiai atsijoti trisdešimt penki pretendentai į princesės ranką. Laimėti nusiteikusių vaikinų laukia žūtbūtinės varžybos. Bet ar nors vienam pavyks sudaužyti skeptišką išdidžiosios Idlinos nusiteikimą ir pažadinti jos širdį?

 

 

 

 

 

    

prolaiko

      Meškauskaitė- Poškienė, Rožė

             Pro laiko langą  ne tik haiku

     Klaipėda: Druka, 2015.

     Haikus nėra paveldėtas ir išjautas per šimtmečius, bet laiko  vėjų atpūstas iš Rytų ir sėkmingai paplitęs visame pasaulyje kaip ypatingai sudrausminta ir išgryninta poetinė forma, išlaisvinti mintį, kartais net padovanojanti atradimo blyksnį...

 

 

 

 

apiea

   Kasparavičius, Kęstutis

      Apie šį bei tą Trumpos istorijos

   Vilnius: Nieko rimto, 2015.

    Už durų stovėjo dvi keistos būtybės kiaušinio formos galvomis ir žaliais it pelkių pabaisos veidais. Visi daiktai ir gyvūnai, kurie buvo susirinkę paklausyti mano istorijų, bematant dingo. Jie skubiai išsislapstė, lyg būtų kažko smarkiai išsigandę. Kas po lova, kas į spintą, kas dar kur. Tuo tarpu man, kad ir kokios keistos būdamos, šios būtybės pasirodė visai nebaisios ir net kažkur matytos.

     Žinoma, matytos! Juk tai – marsiečiai, kuriuos Kęstutis Kasparavičius nupiešė ir aprašė vienoje iš savo trumpų istorijų.

    Jie – nei daiktai, nei gyvūnai, kaip ir kiaušiniai, kalnas,grybai, sniego senis... Tačiau istorijos apie juosne mažiau nuotaikingos ir stebinančios.

     

 

dienak    Kliebenstein, Juma

       Diena, kai aš tapau kietas

    Vilnius: Alma littera, 2015.

    Martinas ir Karlis nori būti kieti. Tokie kaip Lukas ir nuostabioji penkiukė. O šiai atrodo, kad Martinas ir Karlis visiškai nekieti, ir stengiasi jiems apkartinti gyvenimą, krėsdami visokias kiaulystes.

     Kai kietuoliai pripila į kuprines surūgusios dvokiančios grietinės, Martino ir Karlio kantrybė baigiasi. Deja, jų keršto planas neišdega ir virsta bausme – atostogomis nykioje stovyklavietėje. Tačiau paskui viskas apsiverčia aukštyn kojomis, atostogos virsta puikiomis ir paaiškėja, jog Lukas visai ne toks didis herojus, koks dedasi esąs.

   

 

 

 

kalvenu     Baltrušytė, Raminta

          Kalnėnų miesto paslaptis

     Vilnius: Švieskime vaikus, 2014.

     Apysaka – pasaka apie mažuosius Kalvėnų miesto gyventojus miškinukus. Ukė ir Pinis, ieškodami pradingusio bičiulio, miškinukų vaiko Nuko, leidžiasi į nuotykių ir pavojų kupiną kelionę, kurioje susiduria su klasta, išdavyste, nugali savo baimes, susiranda naujų draugų, mokosi suprasti ir atleisti.

    

 

 

 

 

 

gelinink    Mar, Birutė

      Gėlininkė

  Vilnius: Švieskime vaikus, 2014.

    Trečioji rašytojos ir aktorės Birutės Mar knyga vaikams (ankstesnes – „Marija ir Pūkelis“ ir „Princesių sala“ – jau pamėgo mažieji skaitytojai). Tai romantiška apysaka apie gėlininkę Lėją, mokančią kalbėtis su gėlėmis. Vieną dieną į miestelį atvyksta muzikantas Amadėjus, ir Lėjos gyvenimas ima keistis...

 

 

 

 

 naisiu  Kavaliauskaitė, Vaida 

       Naisių sodo gyventojų rūspestėliai ir džiaugsmeliai

     Naisių vasara, 2012.

  Naisių vasaros teatro aktorė ir režisierė Vaida Kavaliauskaitė parašė pirmąją savo knygą "Naisių sodo gyventojų rūpestėliai ir džiaugsmeliai".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 vaikui   Kavaliauskaitė, Vaida

        Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį

   Naisių vasara, 2013.

  

 

   

 

 

 

 

 

 

 

paliegusi   Mašiotas, Pranas

        Paliegusi obelis

   Vilnius: Švieskime vaikus, 2014.

    Pasaka apie obelį, kurią paukščiai išgelbsti nuo kenkėjų vabalų ir kirmėlių. Ši paveikslėlių knyga sukurta Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms.

 

 

 

adelesd   Savickytė, Ramunė

        Adelė dienoraštis Ruduo

   Vilnius: Šveskime vaikus, 2014.

   Ramunės Savickytės apsakymas parašytas ketvirtokės dienoraščio forma. Tai pasakojimas apie namus, mokyklą ir keistą mokytoją, kuri, pasirodo, yra visai kitokia, nei Adelė manė iš pradžių.

 

 

 

 

 

vistele

      Mašiotas, Pranas

           Vištelė

      Vilnius: ,,Švieskime vaikus''- 2014.

      Pasaka apie vištą perekšlę ir keistus jo vaikus - ančiukas. Ši paveikslėlių knyga sukurta Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

svajoniu   Makauskienė, Rosita   Dagilė, Inga

         Svajonių kalnas

     Vilnius: ,,Švieskime vaikus'', 2014.

      ,,Svajonių kalnas'' - išsipildžiusi dviejų debiutuojančių autorių, Rositos Makauskienės ir Ingos Dagilės, svajonė. Eilėraščių ciklas pasakoja apie unikalų pamario kraštą, puoselėjamus senuosius amatus ir vaikišką užsispyrimą siekti savo svajonių. Šiltas, jautrus ir pušynais kvepiantis pasakojimas atneš smiltelę pamario džiaugsmų į kvietimą skaitančio vaiko širdį.

 

 

 

 

 

 

kiskisd     Mašiotas, Pranas

         Kiškis Drąsuolis

    Vilnius: ,,Švieskime vaikus'', 2014.

    Pasakojimas apie kiškį, kuris nusprendė nebebijoti. Skirta ikimokykliniam ir jaunesniajam mokykliniam amžiui. Ši paveikslėlių knyga sukurta Prano Mašioto  150-osioms gimimo metinėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

noriusun     Pečiulytė, Salomėja

          Noriu šuniuko!

    Vilnius: Švieskime vaikus, 2014.

      Mažoji Elzytė nori šuniuko. Ji nenori girdėti jokių ,,ne''. Ji spiegia kaip beždžionė ir riaumoja kaip liūtas, ji rėkia kaip papūga ir trimituoja kaip dramblys. Tėtis ir mama nežino ko griebtis:gal sprukti iš namų, pilnų pavojingų gyvūnų?

 

 

 

 

ponoc      Mumgaudytė, Lina

        Pono Čao diena

    Vilnius: ,,Švieskime vaikus'', 2014.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

juozukast        Mašiotas, Pranas

          Juozukas, pieštukas ir trintukas

      Vilnius: Švieskime vaikus'', 2014.

        Pažintinė pasaka apie pieštuką ir trintuką pirmą kartą buvo publikuota 1938 metais. Ši paveikslėlių knyga sukurta Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms.

     

   

 

 

 

 

 

 

 

 varnenas

       Mašiotas, Pranas

           Varnėnas

       Vilnius: Švieskime vaikus, 2014.

       Trumpas apsakymas apie varnėnuką, kuris sugėdino berniuką, tingėjusį mokytis skaityti. Ši paveikslėlių knyga sukurta Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms.

 

 

 

 
 

Puslapis 1 iš 10