AKTUALIJOS

Girdžiuose išskirtinis dėmesys senjorams

Antradienis, 26 Gegužė 2015 20:01

logo

Girdžių bendruomenės centras baigė įgyvendinti projektą „Girdžių bendruomenės aktyvinimas ir socialinio solidarumo stiprinimas“, finansuojamą pagal VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2009-2015 m. strategijos II prioriteto „Jurbarko krašto viešojo gyvenimo stiprinimas ir gyvenimo kokybės kaime gerinimas“ 2.2.2 veiklos sritis. Kaimo gyventojų aktyvinimas, stiprinant socialinį solidarumą ir mažinant socialinę atskirtį.   

Picture 006Projekto tikslinė grupė: Girdžių kaimo gyventojai. Didžiausias dėmesys skiriamas – senjorams bei neįgaliesiems. Girdžiuose apie ketvirtadalį gyventojų sudaro senjorai. Pagyvenusiais žmonėmis dažniausia rūpinasi socialiniai darbuotojai, tačiau aplinkos tvarkymo darbai socialinių paslaugų „pakete“, kurį užsisako ir už kurį moka pats senjoras aplinkos priežiūrai pinigų nelieka, nes pensijos ne visada užtenka maistui, vaistams ir būtiniausiems komunaliniams patarnavimams. O gražiai ir tvarkingai gyventi, prižiūrėti savo namus ir kiemus nebeužtenka sveikatos. Kasmet didėja šių paslaugų poreikis. Girdžių bendruomenės nariai suprasdami pagyvenusių žmonių problemas, siekdami, kad nedidėtų socialinė atskirtis, būtų išlaikytas senjorų orumas, jausdamiesi atsakingi už visus bendruomenės narius pateikė paraišką ir laimėjo finansavimą projektui „Girdžių bendruomenės aktyvinimas ir socialinio solidarumo stiprinimas“ Nr. LEADER-14-NEMUNAS–07–115.

Daugiau ....

 

KELIONĖ Į TELŠIUS

Ketvirtadienis, 06 Lapkritis 2014 17:36

    Girdžių bendruomenės centras ir Girdžių kultūros skyrius sėkmingai įvykdė VBT (Vietos bendruomenės tarybos) sprendimą pristatyti krašto tapatumą, kultūrinę veiklą, bendradarbiaujant su kitomis Lietuvos bendruomenėmis. Įgyvendinant šią veiklą aktyviems Girdžių seniūnijos gyventojams buvo suorganizuota išvyka į Žemaitijos kraštą. Kelionę finansavo Jurbarko rajono savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Aktyvius, kultūrinėje, visuomeninėje ar sportinėje veikloje dalyvaujančius Girdžių seniūnijos gyventojus į kelionę pakvietė Jurbarko KC Girdžių skyriaus darbuotojai A. Vizbara ir L. Zdanavičienė. 

DSC 0122

Kelionės programą bei susitikimus organizavo Girdžių bendruomenės centro narė O. Vaitiekūnaitė ir Girdžių seniūnijos pavaduotoja R. Kačiušienė. Į kelionę spalio 12 d. išvyko 36 Girdžių seniūnijos gyventojai. Pirmasis ekskursijos dalyvių sustojimas buvo iškiliausioje Žemaitijos vietoje – prie Medvėgalio piliakalnio. Entuziastingai užkopę į Maironio apdainuotą piliakalnį, pasigrožėjome įspūdinga panorama, pozavome bendrai nuotraukai. Viena iš kelionės organizatorių O. Vaitiekūnaitė išvykos dalyviams pristatė kelionės programą bei tikslus.

 

   

Daugiau ....

 

GIRDŽIUOSE ATIDARYTAS UŽTVANKOS PAKRANTĖS TAKAS

Pirmadienis, 28 Spalis 2013 09:31

     Girdžių bendruomenės centras baigė įgyvendinti projektą „Viešųjų erdvių sutvarkymas Girdžiuose“, finansuojamą pagal VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2009-2015 m. strategijos II prioriteto „Jurbarko krašto viešojo gyvenimo stiprinimas ir gyvenimo kokybės kaime gerinimas“ 2.1 priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.

     Daug metų puoselėtai svajonei lemta buvo išsipildyti. 2013 m. spalio 19 d. oficialiai pradėtas eksploatuoti naujo vaizdo, naujos reikšmės, naujai svarbus užtvankos pakrantės takas. Atrodytų tai naujas vargas, bet gražus ir nedviprasmis. Prasmė ta, kad sukurtas grožis vers gražiau mąstyti, kurti, puoselėti savo miestelį, jį mylėti ir neieškoti gražesnio krašto svetur. Su šia gražia pradžia nenurimkime. Projekto metu įrengtas tiltelis su pavėsine ant vandens, įruoštas paplūdimys, pastatyti suoleliai, šiukšliadėžės, mažiesiems įrengtos supynės, vyresniesiems poilsio aikštelės, įrengtas dviračių takas su įvažiavimu neįgaliesiems, laiptatakis. Pasiekto rezultato tobulinimui ribų nėra.

     Atnaujintos viešosios erdvės - užtvankos pakrantės takas - padidino Girdžių miestelio, kaip seniūnijos centro, patrauklumą. Projektas prisidėjo prie socialinės atskirties mažinimo, bendruomenės mikroklimato gerinimo bei jos darnios raidos potencialo augimo. Visi petys į petį padirbėjome ir turime rezultatą, gražų rezultatą. Įgyvendinant projektą dalyvavo didelis būrys žmonių: vieni - kūrė planus, rašė projektus, įgyvendino idėjas, kiti- dalyvavo talkose, vykdė apklausas, treti - pritarė  idėjoms, o ketvirti - jau naudojasi sukurta vertybe. Savanoriški darbai sutelkė ir skatino gyventojų bendruomeniškumą.

     Girdžių bendruomenės centras įgyvendino projektą ir perduoda sutvarkytas viešąsias erdves Girdžių seniūnijai kaip naują rūpestį, naują atsakomybę, o vietos gyventojams ir atvykstantiems turistams – erdves laivalaikio poreikiams tenkinti. Bendruomenės centras neatsižada padėti ir vykdys sutvarkytų viešųjų erdviųnuolatinę priežiūrą kartu su Girdžių seniūnijos administracija.

     Tariame nuoširdų AČIŪ visiems gyventojams, kurie aktyviai dalyvavo talkose, mokyklos bendruomenei - geranoriškai prisidėjusiai prie veiklų įgyvendinimo, Girdžių seniūnijai - pritarusiai ir palaikiusiai visose projeto įgyvendinimo veiklose. 

 

Girdžių bendruomenės centro informacija

 

alt
 
 

Girdžių ir Eržvilko seniūnijų jaunimas bandė išgyventi gamtoje

Sekmadienis, 11 Rugpjūtis 2013 13:13

     Jau antrus metus iš eilės neformalios jaunimo grupės „Veikiam“ vykdomas tęstinis projektas jaunimo laisvalaikio įvairinimui ir užimtumui didinti. Pernai stovykloje dalyvavo tik Girdžių seniūnijos jaunimas nuo 14 iki 25 metų. Šiemet, pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Jurbarko r. Eržvilko gimnazija, projektas apėmė dvi seniūnijas – Girdžių ir Eržvilko, kuriame dalyvavo dvidešimt vienas 14-19 metų jaunuolis.

     Tad rugpjūčio mėnesio pirmosios dienos šių seniūnijų jaunimui buvo intensyvios. Pirmąją dieną visi rinkosi į Girdžių estradą, kur vieni su kitais susipažino, buvo suskirstyti į komandas ir gavo pirmąsias komandines užduotis. Iš viso susidarė penkios komandos, kurios čia pat galvojo pavadinimus („Rimti kentai“, „Lašišos“, „Malabaha“, „Miškiniai“ ir „Pakalnutės“) bei gavę priemonių, kūrė savo vėliavas. Tiesa, visi su nekantrumu laukė, kada gi galės pajudėti stovyklavietės link, nors tikslios vietos ir nežinojo. Viena iš stovyklos vadovių Agnė įteikė pirmąsias užuominas, kurių pagalba komandos judėjo tikslo link. Iš viso dalyviai turėjo surasti 14 užuominų, kurios buvo paslėptos įvairiose Girdžių, Butrimų ir Miliušių kaimų vietose. Kiekvieną užuominą reikėjo ne tik iššifruoti, tačiau ir atsakyti į pateiktus klausimus, už kuriuos vėliau skirti balai.

     Komandos sekė vieną užuominą po kitos ir netruko rasti stovyklavietę. Pavargę nuo vasaros karščio dalyviai nekantravo sužinoti, kas jų laukia toliau. Neilgas poilsis ir komandos kibo į palapinių, iš gamtoje rastų medžiagų, statymo darbus. Vienos komandos į užduotį pažiūrėjo kūrybiškai, kitos – rimtai, tačiau visų palapinės pavyko ir galėjo atlikti savo funkciją – priglausti nakčiai. Tiesa, nakčiai išdygo šiuolaikiškų palapinių kvartalas, tačiau stovyklautojai įrodė, kad esant reikalui nepražūtų ir be jų. 

Daugiau ....

 

Tradiciškai per Onines – tinklinio turnyras 3x3

Šeštadienis, 10 Rugpjūtis 2013 18:30

     Pernai įruoštoje Girdžių seniūnijos tinklinio paplūdimio aikštelėje antrus metus iš eilės vyko tinklinio varžybos. Kaip ir pernai, čia šiemet varžėsi daug komandų. Iki 16 metų kategorijoje dalyvavo tik trys komandos, kurios tarp savęs pasidalino I-III vietas. III-oji vieta atiteko komandai „Be pavadinimo“ (žaidėjai - Mantas Gurskas, Rapolas Zdanavičius ir Irmantas Vaitkus). II-ąją vietą užėmė komanda „Girdžiai“ (žaidėjai – Indrius Saulėnas, Aurimas Vaitkus ir Rytis Andriukaitis). I-ąją vieta džiaugėsi komanda „LŠH“ (žaidėjai – Laurynas Kavaliauskas, Šarūnas Latvys ir Haroldas Budrius).

     16 metų ir vyresniųjų grupėje tarpusavyje varžėsi aštuonios komandos, kurios buvo burtų keliu suskirstytos į du pogrupius. Abiejose pogrupiuose komandos atkakliai žaidė ir stengėsi patekti į finalą. Vasaros karštis, fizinis pasirengimas, o gal nusiteikimas lėmė tokį komandų išsidėstymą. Komandai „Pasmerkti“ vietą padiktavo turbūt pats pavadinimas, ji liko paskutinioji – 8. Šioje komandoje žaidė Ona Petrikytė, Tautvydas Kemzūra ir Sigitas Vaitiekūnas. Komanda „Fortai“ užėmė 7-ąją vietą (žaidėjai – Žydrūnas Mačys, Dovilė Zdanavičiūtė ir Tadas Gricius). 6-ieji liko Tarptautinės jaunimo darbo ir poilsio stovyklos dalyviai iš Lenkijos – Justina Niewiarovska, Kuba Wawryniuk ir Bartosz Radziszewski. Jų komanda vadinosi „Glodny Žiurkėnas“. 5-oji vieta atiteko mišriai – lietuvių ir lenkų – minėtos stovyklos komandai „Dream Team“ (žaidėjai – Raminta Reminčiūtė, Norberts Antoszczuk ir Lukasz Chomicki). 4-ąją vietą užėmė jurbarkiškių komanda „Imsrė“ (žaidėjai – Vaidas Januška, Mantas ir Monika Kornikai). III-ąją vieta džiaugėsi komanda „Nėra pavadinimo“ (žaidėjai – Linas Klijūnas, Neringa Pinaitytė ir Modestas Pernarauskas). Po atkaklios kovos II-oji vieta atiteko komandai „Belenkokie“ (žaidėjai – Donatas Kučinskas, Evaldas Šlyteris ir Dovilė Mockutė). Šio turnyro I-osios vietos laimėtojais ir nugalėtojais tapo komanda „Girdžiai“ (žaidėjai – Domas Vaitiekūnas, Odeta Vaitiekūnaitė ir Arnoldas Pernarauskas).

     Viso turnyro metu buvo galima pasiplaukioti kamuoliuose ant vandens. Čia visą laiką rikiavosi netrumpa eilutė – tiek jaunesnių, tiek vyresnių. Taip pat netrūko norinčiųjų pasiplaukioti baidarėmis, pasigrožėti Mituvos pakrantėmis.

    Po tinklinio turnyro vyko estafetė baidarėmis, pritraukusi 8 komandas. Tarp paskutiniosios ir pirmosios vietos buvo bene 15 sekundžių skirtumas. III-oji vieta atitekos Arnoldui Pernarauskui ir Evaldui Šlyteriui, kurie atstumą įveikė per 1,20 min. II-ąją vieta džiaugėsi Tadas Gricius ir Žydrūnas Mačys, atstumą įveikę per 1,19 min. Estafetės baidarėmis laimėtojais tapo jauniausieji šios rungties dalyviai – Rapolas Zdanavičius ir Mantas Gurskas. Jie atstumą įveikė per 1,13 min.

     Apdovanojimų teko palaukti iki kitos – tikrosios Oninių dienos. Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti medaliais ir dideliais arbūzais. Visoms kitoms komandoms įteikti arbūzai su išraižytais užimtos vietos skaičiais.

      Dėkojame visiems prisidėjusiems prie tinklinio turnyro organizavimo ir įgyvendinimo, akimirkų įamžinimo bei geros nuotaikos kūrimo;)

      Nuotraukos čia:  https://www.facebook.com/laura.molcankinaite/media_set?set=a.10201629961969594.1073741833.1195137279&type=1

 

Sporto klubas „Girdžiai“, Girdžių bendruomenės centras, Neformali jaunimo grupė „Veikiam“ 

 
 
  •  
  •  Pradžia 
  •  Ankstesnis 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  Sekantis 
  •  ir 
  •  

Puslapis 1 iš 4