AKTUALIJOS

Jaunime, sudalyvauk!

Pirmadienis, 06 Gegužė 2013 08:52

alt

 
 

Muzikinis jaunimo vakaras „Lai skamba muzika gyvai...“

Pirmadienis, 06 Gegužė 2013 08:22

     Balandžio 26-osios vakarą Girdžių pagrindinė mokykla skambėjo nuo įvairių muzikos garsų. Gerą nuotaiką viso vakaro metu palaikė ir teigiamų emocijų pažerdavo vakaro vedėjai – Klaidas ir Raimondas. Apšilimui visiems susirinkusiems muzikos mokytoja pagrojo keletą melodijų, kurias žiūrovai turėjo atspėti pasakydami dainos pavadinimą. Visos dainos buvo greitai atspėtos, o spėjusiems išdalintos mažos dovanėlės. Prie kitos vakaro dalies pereita užduodant įminti mįslę – „Girioj kirstos, krome pirktos, imsi rankon – gailiai verkia“. Geriausiai atsakymą turbūt žinojo Kamilė, kuri mums tą vakarą gražiai pagrojo kanklėmis. Šiuo tradiciniu, styginiu lietuvių liaudies instrumentu mergaitė susidomėjo patį pirmą kratą, kai išgirdo juo grojant.
alt

     Polką smagiai akordeonu sugrojo Arnas. Vaikinas norėjo groti pianinu, tačiau taip susiklostė, kad A. Sodeikos meno mokykloje pateko į akordeono klasę. Akordeonu groja iki šiol ir visai nesigaili. Po polkos vakaro šmaikštieji vedėjai uždavė klausimą žiūrovams – „Kiek daugiausiai gali sverti akordeonas“. Visi bendromis pastangomis pasakėme teisingą atsakymą – 15 kg.

     Muzikiniame vakare pasirodė ir dainą atliko ekspromtu susibūrusi keturių merginų grupė – Monika, Greta, Karolina ir Irma. Akomponuojant gitarai merginos sudainavo Deivio dainą „Man taip gera“. Žiūrovai ir čia turėjo ką veikti, nes po pasirodymo sekė kitas klausimas – „Iš ko labai labai seniai buvo daromos gitaros stygos“. Salėje nuskambėjo tik vienas atsakymas – iš džiovintų gyvūnų žarnų. Laimei, jis buvo teisingas.

     Vakarui įsibėgėjant kelias dainas dovanojo Julija, kuri pakerėjo žiūrovus melodingu savo balsu. Pirmąją vakaro dalį užbaigė svečių iš Eržvilko gimnazijos, grupės „The Whispers“ pasirodymas. Grupė atliko keletą dainų iš savo repertuaro, o mažieji žiūrovai susižavėję klausėsi būgnų skambesio ir laiks nuo laiko linksėjo į taktą.

     Trumpam atsikvėpti ir pabendrauti tarpusavyje kvietė arbatos pertraukėlė. Po jos sugužėjus atgal į salę vakaro vedėjai siūlė išsijudinimui keletą improvizacijų ir judrųjį žaidimą. Pastarajame mielai sudalyvavo ir keletas mažųjų žiūrovų.

     Dar dvi ramias dainas mums dovanojo Eržvilko gimnazijos mokiniai - Laimonas, o jam gitara pritarė Gytis. Vaikinai sulaukė ir prašymų pakartoti dainą.

    alt Muzikinį vakarą užbaigė svečiai iš Vadžgirio – vaikų ir jaunimo grupė „Devyni“ su vadove Lina. Išties gera buvo jų klausyti, o muzikantų energija liejosi per kraštus. Svečiai mums padainavo daug savo dainų, o vakarą užbaigė liaudiškų šokių pamokėlėmis. Visi drauge, pramokę žingsnelių, trypėme tiek ratuku, tiek poromis, skambant muzikai žaidėme lietuvišką žaidimą „Vagis“. Lai skamba muzika gyvai ir plačiai – o jos tą vakarą tikrai buvo daug ir labai gražios.

     Muzikinis jaunimo vakaras netruko prabėgti. Visiems dalyvavusiems įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės. Labai dėkojame jauniesiems muzikantams, kurie nepabūgo mums tą vakarą groti. Taip pat svečiams iš Eržvilko gimnazijos ir Vadžgirio, bei nuotaikingiems vakaro vedėjams. Ačiū už pagalbą Algimantui Vizbarai bei visiems visiems, kurie susirinko, aktyviai dalyvavo ir kūrė vakaro nuotaiką kartu.

     

Daugiau nuotraukų galima rasti čia Fotogalerijoje

 

Neformalios jaunimo grupės „Veikiam“ inf.

 

 
 

Velykinė sporto šventė

Antradienis, 02 Balandis 2013 17:01

     Antrą kartą įvyko velykinė sporto šventė. Pernai sporto šventės idėja buvo suburti šeimas ir draugus į komandas. Vyko komandinės (du šeimos nariai ir vienas draugas) tinklinio, šaškių ir smiginio rungtys. Šiemet vėl grįžta prie tradicinės tinklinio komandos (du vaikinai ir mergina) sudėties. Taip pat vyko asmeninės šachmatų, šaškių ir smiginio varžybos.

    Tinklinio rungtyje dalyvavo keturios komandos, kurios kiekvienais metais vis nustebina savo pavadinimų originalumu: „Girdžiai“, „Tie iš Rotulių“, „Trys nuliai“ ir „Sodgatvio būrys“. III-oji vieta atiteko komandai „Trys nuliai“ (žaidėjai Julija R., Donatas K. ir Mantas R.). Po atkaklios kovos nedideliu taškų skirtumu II-ąją vietą iškovojo komanda „Tie iš Rotulių“ (žaidėjai Dovilė M., Valdas B. ir Domas V.). I-ąja vieta džiaugėsi komandos „Girdžiai“ žaidėjai Neringa P., Vaidotas V. ir Linas K.

     Gausus būrys vaikų varžėsi prie šaškių lentos. Dalyvavo 6 jaunieji žaidėjai, kurie vienas kitam tikrai nenorėjo nusileisti. Visas partijas be pralaimėjimų sužaidė Titas M., kuris ir tapo šaškių rungties nugalėtoju. Ne daug nusileido Aldas K., kuriam atiteko II-oji vieta. III-oje vietoje liko Aurimas K.

     Trys žaidėjai tarpusavyje kovojo dėl Velykinės sporto šventės šachmatininko nugalėtojo medalio. Juo tapo Romas K., surinkęs 4 taškus. II-oji vieta atiteko Ričardui S. surinkusiam 2 taškus, III-oje vietoje liko Virginijus K.

     Ko gero gausiausias būrys rinkosi prie smiginio rungties. Čia savo rankos miklumą ir taiklumą panoro išbandyti 18 žaidėjų. Geriau ar blogiau, tačiau visiems sekėsi pataikyti ir pelnyti taškų. Susumavus visų žaidėjų metimų rezultatus, išaiškintas nugalėtojas ir II-III vietos laimėtojai. I-ąja vieta džiaugėsi Virginijus K. surinkęs 133 taškus. II-oji vieta atiteko Daivai K., surinkusiai taškų 119, III-oje vietoje liko Gytis P. su 111 taškų.

     Visi pirmų – trečių vietų laimėtojai buvo apdovanoti. Tikimės, kad ši šventė taps tradicija ir kiekvienais metais galėsime gausiai dalyvauti ir smagiai praleisti laiką sportuojant.

 

 

Organizatoriai

 
 

Vėlimo iš vilnos pamokėlės

Trečiadienis, 07 Lapkritis 2012 13:05

Š. m. lapkričio 16-osios dienos vakarą praleidome besimokydami velti iš vilnos. Veltiniai nuo seno šildė lietuvius ir buvo nepamainomas dalykas šaltuoju metų laiku. Pats vilnos (veltinio) vėlimas yra senovinis menas, kuris mūsų laikais atgavo savo antrąjį gyvenimą. Dabar vėlimas nebėra gyvenimo būtinybė, o tik nauja meno forma.img 6203

Mokytoja J. Pocienė visoms susirinkusioms pasakojo apie vėlimo iš vilnos ištakas bei vilnos išgavimo procesą: nuo avių kirpimo iki vilnos paruošimo darbui. Yra du vėlimo iš vilnos būdai: sausasis, kada vilna badoma su adata iki kol išgaunama norima forma ir šlapiasis, kai naudojamas karštas vanduo ir muilas. Vilna įsukama į bambukinį padėkliuką ir nuolat, pilant karštą vandenį bei muiluojant, sukiojama ant stalo. Vakaro dalyvės įdėmiai klausėsi nurodymų, o paskui savo rankomis išbandė vėlimo procesą. Po stalais telkšojo balos, garavo karštas vanduo, tačiau rezultatas gavosi tikrai neblogas. Antrojoje vakaro dalyje išbandėme sausąjį vėlimą ir visai sėkmingai „nusibadėme“ įvairiaspalvių boružėlių. Išlavinus ranką, galima nusivelti įvairių gražių daiktų, kuriuos vakaro metu demonstravo mokytoja J. Pocienė. Mums, pirmą kartą bandžiusioms šią techniką, dar toli gražu, tačiau vieningai sutikome, kad norėtųsi dar kartą visa tai pakartoti. Čia pridedame tik keletą akimirkų iš mūsų vėlimo iš vilnos vakaro. Daugiau nuotraukų patalpinta Girdžių internetiniame tinklalapyje www.girdziai.lt → NVO → Fotogalerija


Neformalios jaunimo grupės „Veikiam“ inf.

 
 

Sporto aikštelės atidarymo šventė – nuo ryto iki nakties

Antradienis, 18 Rugsėjis 2012 10:04

Š. m. rugsėjo 14 d. įvyko ilgai lauktas Girdžių pagrindinės mokyklos renovuotos krepšinio ir tinklinio aikštelių atidarymas. Ryte iškilmingai perkirpta juosta, kurią pasidalino mokyklos direktorė Janė Pocienė, Girdžių seniūnijos seniūnas Darius Juodaitis ir sporto aikštelių „šeimininkas“ - kūno kultūros mokytojas Linas Klijūnas. Atidaryme dalyvavo ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo

naktinio tinklinio turnyro medaliaiskyriaus vyr. specialistė Dalia Jaramavičienė. Po atidarymo vyko tarpklasinės kvadrato ir krepšinio sporto varžybos bei asmeninės smiginio, šaškių ir stalo teniso varžybos. Pralaimėjusiųjų nebuvo, o kiekviena klasė gavo apdovanojimą – po didelį arbūzą.

Vakare, sutemus prasidėjo neįprastas naktinis tinklinio turnyras. Po ilgo šviesų derinimo, tinklinio aikštelės sukinėjimo, komandos pradėjo žaidimą. Dalyvių gausa pranoko organizatorių lūkesčius. Iš viso užsiregistravo 9 komandos. Varžybos netruko įgauti pagreitį. 

i-osios vietos laimetojai

Netrūko emocijų, entuziazmo ir geros nuotaikos. Kadangi rudeniška naktis nelepino, tai pūstelėdavo smarkesnis vėjelis, tai nulašnodavo lietus, gelbėjo šilta arbata ir geras nusiteikimas. Džiugu, kad su vyresniaisiais nepabūgo susirungti ir jaunieji žaidėjai. Buvo sudarytos dvi komandos iki 18 metų. Viena iš jų pateko į finalą. Varžybos perkopė vidurnaktį ir tęsėsi geras pora valandų po. Nugalėtojai paaiškėjo po įtempto žaidimo. Jais tapo „Jaunųjų melagių“ komanda (žaidėjai Donatas 

Kučinskas, Marius Bakaitis ir Evaldas Šlyteris). Antroji vieta atiteko jaunajai „Tinklinių“ komandai (žaidėjai Šarūnas Latvys, Laurynas Kavaliauskas ir Deividas Žilinskas). Trečiąją vietą iškovojo „Žilinskio pankų“ komanda (žaidėjai Mindaugas Romanovas, Deividas Ambrazaitis ir Rimvydas Ivaškevičius). Naktinio tinklinio turnyro laimėtojams ir nugalėtojams prisiminimui įteikti rankų darbo medaliai. Smagu, kad iki šio turnyro vyravusios pesimistiškos nuomonės, ar pavyks žaisti naktį, buvo išsklaidytos. Pirmas blynas nebuvo prisvilęs, tad tikimės, kad ir kitais metais pavyks pakartoti naktinį tinklinio turnyrą. Dėkojame turnyro teisėjams Linui Klijūnui ir Odetai Vaitiekūnaitei bei visiems savanoriams, prisidėjusiems prie varžybų organizavimo ir medalių gaminimo.

Daugiau nuotraukų Fotogalerijoje

 

Sporto klubas „Girdžiai“ ir Neformali jaunimo grupė „Veikiam“


 
 

Bus vykdomi nauji projektai

Ketvirtadienis, 30 Rugpjūtis 2012 13:34

Š. m. liepos 16 d. patvirtintas Kaimo plėtros ir verslo skatinimo programos ,,Parama kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms“ priemonei įgyvendinti skirtų lėšų pagal projektus ir lėšų gavėjus paskirstymo sąrašas. Jurbarko rajone iš 4 patvirtintų projektų net 3 laimėjo Girdžių seniūnijos bendruomenės ir centras.

Girdžių bendruomenės centro projektui „Girdžių bendruomenės centro materialinės bazės stiprinimas“ skirta 23516,00 Lt parama.

Pavidaujo kaimo bendruomenės projektas „Pavidaujo kaimo bendruomenės viešųjų erdvių sutvarkymas ir materialinės techninės bazės stiprinimas“ gavo 21688,56 Lt paramos.

Girdžių Šeimų centro projektui „Girdžių Šeimų centro materialinės bazės stiprinimas ir vaikų žaidimų aikštelės įrengimas“ skirta 24491,00 Lt parama.

 

Daugiau apie Kaimo plėtros ir verslo skatinimo programą bei š. m. paramos gavėjus

 
 

Puslapis 2 iš 4